TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

134 zarzuty dla kierowcy autobusu
PAP - Opublikowano: 11.01.2019 11:00:47 1 komentarz
134 zarzuty dla kierowcy autobusu; fot. Policja

Tyle zarzutów usłyszał kierowca autobusu, który przez blisko rok przewoził pasażerów mimo sądowego zakazu

134 zarzuty usłyszał kierowca autobusu, który przez blisko rok przewoził pasażerów mimo sądowego zakazu wydanego za jazdę pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany kilka miesięcy temu pod Raciborzem, także tego dnia wiózł pasażerów po pijanemu.

Informację o zamknięciu śledztwa przeciwko 62-letniemu kierowcy i skierowaniu w tej sprawie do sądu aktu oskarżenia przekazał w czwartek - 10 stycznia -  PAP oficer prasowy komendy w Raciborzu komisarz Mirosław Szymański.

Kierowca, mieszkaniec powiatu gliwickiego, został zatrzymany we wrześniu ubiegłego. Dalszą jazdę uniemożliwił mu dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej, po informacji przekazanej przez zaniepokojonego świadka. Zgłaszająca osoba podejrzewała, że kierowca jadącego w kierunku Kuźni autobusu może być pijany.

Zgłoszenie dotyczyło autobusu linii nr 44 – wykonującego przewozy na zlecenie miejscowego samorządu i kursującego między Kuźnią Raciborską a Rudami – przez Rudę Kozielską. Właśnie w tej ostatniej miejscowości policjanci zatrzymali autobus do kontroli i chwilę później wyczuli od kierowcy alkohol.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Autobusem podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety. Dzieci wracały do domu po skończonych zajęciach w szkole podstawowej.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Wydano też wobec niego dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, obowiązujące do 2020 r. i 2022 r. Mimo to nadal jeździł autobusem i przewoził pasażerów.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej przedstawili mu aż 134 zarzuty dotyczące złamania sądowego zakazu i jazdy po pijanemu. Podejrzany przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat więzienia. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sąd
promile
kierowca
 • Michał Pawłowski – 11.01.2019

  Do kamieniołomu z takim a nie do pierdla za moje podatki

 • Sebastian Rożentalski – 11.01.2019

  Nigdy nie zrozumiem co kieruje ludźmi,że wsiadaja po pijaku za kierownicę.Rodzina (o ile ją ma) powinna też za to beknac.

 • Piotr Pyć – 11.01.2019

  Tylko 5 lat więzienia?!

 • Karol Sztejter – 11.01.2019

  Izolować debilów na bezludną wyspe

 • Sebbastian Pioro – 11.01.2019

  😂😂😂😂 gość ma 62 lata, nikomu nic nie zrobił - więc sąd będzie bardzo łagodny tym bardziej jak zacznie płakać, że jest jedynym żywicielem rodziny i musiał jakoś opłacić rachunki... Dostanie grzywnę nie za wysoka oraz dożywotnim zakaz prowadzenia pojazdów, który zapewnie złamie bardzo szybko... Do czasu jak nikogo nie zabije - polskie sądy nie zrobią nic by nie jeździł. Zastanawiające jest dlaczego pracodawcy tego kierowcy nie postawiono żadnego zarzutu. Niemożliwym jest by pracodawca nie wiedział o problemach kierowcy w momencie kiedy policja wysadziła go z autobusu - autobus nie zrealizował planu przewozów oraz musiał być wysłany ktoś,kto sprowadzi autobus na bazę...

 • Kaszebe – 14.01.2019

  Po prostu "sukces"policji państwowej z Kuźni Raciborskiej! Przecież kierowca był sąsiadem z za płota!!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.