TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

3 oferty na SDIP w Sochaczewie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.08.2019 12:30:14 1 komentarz
fot. Kubul, phototrans.pl

Gmina Miasto Sochaczew otworzyła oferty w przetargu nieograniczonym na dostawę i montaż tablic przystankowych dwustronnych dynamicznego rozkładu jazdy wraz z konstrukcjami wsporczymi.

Gmina Miasto Sochaczew otworzyła oferty w przetargu nieograniczonym na dostawę i montaż tablic przystankowych dwustronnych dynamicznego rozkładu jazdy wraz z konstrukcjami wsporczymi w ramach realizacji projektu pod nazwą: "Sochaczewski Eko-bus". 

Wpłynęły trzy propozycje, a mianowicie od:

  • R&G Plus Sp. z o.o. – z ceną 306855,00 PLN,
  • Dysten Sp. z o.o. – z ceną 359602,80 PLN,
  • mpTechnology Sp. z o.o. – z ceną 347927,99 PLN.

Wszystkie firmy chcą udzielić 60 miesięcy gwarancji na przedmiot zamówienia. Jedynie oferta Dysten nie mieści się w budżecie zamawiającego, który na to zadanie wynosi 352000,00 PLN. Biorąc pod uwagę kryteria oceny ofert (cenę i okres gwarancji), najbliżej zwycięstwa jest najtańsza propozycja – tj. R&G. Pozostaje więc tylko czysta formalność, czyli ocena oferty pod względem zgodności z SIWZ i można akceptować. Przypomnijmy, że zamawiający na realizację zamówienia planuje uzyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego na lata 2014- 2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to nowe tablice pojawią się w Sochaczewie do końca października.

Zakres zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zadanie polegające na dostawie, zainstalowaniu i uruchomieniu pięciu tablic przystankowych dwustronnych dynamicznego rozkładu jazdy wraz z konstrukcjami wsporczymi we wskazanych przez miasto lokalizacjach. Zakres prac obejmuje montaż słupa na fundamencie betonowym, montaż tablicy informacji pasażerskiej, wykonanie kanalizacji kablowej od studni kanalizacji systemowej do podstawy konstrukcji masztu, montaż kabla zasilającego od szafki zasilająco-pomiarowej do tablicy informacji pasażerskiej. Wykonawca zrealizuje wszystkie prace niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym m.in. przygotowanie terenu pod budowę oraz zagospodarowanie placu budowy.

Gdzie się pojawią nowe tablice?
Pięć nowych tablic SDIP ma pojawić się na następujących przystankach: Dworzec PKP 02, Plac Kościuszki 01, Chodaków Okrąglak 01, Traugutta k/Parku 02, Szpital 01.

Charakterystyka tablic
Do Sochaczewa mają zostać dostarczone tablice dwustronne, wyświetlające informacje o godzinie odjazdu najbliższych kursów linii autobusowych w oparciu o informacje z systemu dyspozytorskiego funkcjonującego w ZKM Sochaczew oraz informacje rozkładowe w przypadku braku połączenia z serwerem. Mają one być wykonane z modułów zawierających diody RGB w kolorze bursztynowym. Tablice będą współpracować z systemem monitorowania i zarządzania komunikacja miejską pracującego w oparciu o technologie GPS i MGS/GPRS używanym przez ZKM Sochaczew. System ten służy do obliczania czasu przyjazdu autobusu na przystanek na podstawie nadajników GPS/GSM zamontowanych w autobusach. 

Na tablicach znajdzie się pole przeznaczone na prezentacje danych, które powinno pozwalać na przedstawienie informacji o 4-5 najbliższych odjazdach (dla numeru linii, nazwy kierunku lub jego skrótu i czasu lub godziny odjazdu). Tablice powinny posiadać dodatkową linię zapewniającą wyświetlanie komunikatów tekstowych dyspozytora. Przy braku takich komunikatów linia ta będzie pokazywała informacje o odjeździe kolejnego pojazdu. Standardowo tablice będą pokazywały również aktualny czas. Tablice winna być wyposażone w moduł syntezatora mowy w języku polskim, pozwalający na odczyt wyświetlanych w polu informacyjnym treści na żądanie – poprzez naciśnięcie przycisku. Po wciśnięciu przycisku odczytywany będzie aktualny czas oraz informacje z panelu rozkładu jazdy (czas odjazdu z przystanku w minutach) oraz z panelu informacyjnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
przystanek
Sochaczew
UM
R&G
mpTechnology
Dysten
  • nieboraki – 16.08.2019

    RGB w kolorze bursztynowym? Ktoś to w ogóle czyta? Przypominam RGB czyli Red, Green, Blue. Po polsku czerwony, zielony, niebieski. Jeżeli dioda jest RGB to raczej nie jest Amber.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !