TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

60 lat Komunikacji Miejskiej w Szczecinku
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.09.2016 09:38:12 2 komentarze
60 lat Komunikacji Miejskiej w Szczecinku; foto: M. Ludewicz

23 września Komunikacja Miejska w Szczecinku świętowała swoje 60. urodziny. Z tej okazji zarząd spółki spotkał się z pracownikami i burmistrzem miasta Jerzym Hardie-Douglasem.

- Pierwsze autobusy na ulice naszego miasta wyjechały we wrześniu 1956 roku. W latach 60. komunikacja publiczna bardzo szybko się rozwijała, poza zakupem nowego taboru na przystankach zaczęły się też pojawiać ławki i wiaty ? opowiadał Tomasz Merk, dyrektor zarządu KM. ? Prawdziwy przełom nastąpił jednak w latach 90. To właśnie wtedy oficjalnie powstała nasza spółka, a inwestycje w nowe autobusy były coraz bardziej znaczące. Ten okres to jednak także spadek liczby pasażerów w związku z pojawianiem się coraz większej liczby samochodów. Wtedy przewoziliśmy jeszcze około 5 milionów mieszkańców rocznie. Dziś ta liczba jest już o połowę mniejsza ? dodał.

Prezes Merk wyliczał też usługi komercyjne, w które zaangażowana jest spółka. To miedzy innymi prowadzenie stacji paliw, wynajem autobusów turystycznych, prowadzenie okręgowej stacji kontroli pojazdów czy myjni samochodowej. KM odpowiada też za żeglugę śródlądową w Szczecinku zapewniając obsługę tramwajom wodnym. ? Dzięki temu możemy dywersyfikować nasze źródła dochodu i poprawić wyniki finansowe spółki ? podsumował.

Burmistrz docenia

Życzenia z okazji jubileuszu wszystkim pracownikom spółki złożył także Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka.

? Przede wszystkim dziękuję wam za codzienną pracę i zaangażowanie. Wasza zajęcie to swego rodzaju misja, która z pewnością nie jest łatwa. Tym bardziej należą się wam słowa uznania - mówił burmistrz Hardie-Douglas. I obiecując, że w przyszłym roku pracownicy otrzymają uzgodnione wcześniej podwyżki wyznaczał kierunki rozwoju KM. ? Przyszłość to bez wątpienia autobusy elektryczne. Im szybciej je kupimy, tym lepiej dla spółki i samego miasta. Kolejne lata będą więc czasem modernizacji taboru w Szczecinku. Jestem przekonany, że w związku z tym praca w spółce będzie dawała wiele satysfakcji i zadowolenia.

Na koniec dzisiejszej uroczystości wszyscy obecni przy kawie i ciastku mieli okazję powspominać minione lata i porozmawiać o wyzwaniach stojących przed KM.Sprawdź też:
KM Szczecinek
jubileusz
  • Tomasz – 26.09.2016

    A jak ma się szczecinecki PKS. To też firma z wieloletnią historią. Czy ma ona szanse na bezpieczne istnienie - przecież też wozi pasażerów. Czym pasażerowie z miasta różnią się od tych z wiosek? Dlaczego jedna firma może sobie radzić, a druga ma podobno poważne kłopoty?

  • Historia – 16.10.2016

    Historia przekrętnie pokazała gdzie jest racja. Jeszcze 4-5 lat temu Burmistrz mówił, że KM ma problemy i trzeba ja połączyć z PKS-em. Dziś PKS idzie do likwidacji a KM, choć po tym mezaliansie poobijana, ale pracuje.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.