TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

60 lat Komunikacji Miejskiej w Szczecinku
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.09.2016 09:38:12 2 komentarze
60 lat Komunikacji Miejskiej w Szczecinku; foto: M. Ludewicz

23 września Komunikacja Miejska w Szczecinku świętowała swoje 60. urodziny. Z tej okazji zarząd spółki spotkał się z pracownikami i burmistrzem miasta.

23 września Komunikacja Miejska w Szczecinku świętowała swoje 60. urodziny. Z tej okazji zarząd spółki spotkał się z pracownikami i burmistrzem miasta Jerzym Hardie-Douglasem.

- Pierwsze autobusy na ulice naszego miasta wyjechały we wrześniu 1956 roku. W latach 60. komunikacja publiczna bardzo szybko się rozwijała, poza zakupem nowego taboru na przystankach zaczęły się też pojawiać ławki i wiaty ? opowiadał Tomasz Merk, dyrektor zarządu KM. ? Prawdziwy przełom nastąpił jednak w latach 90. To właśnie wtedy oficjalnie powstała nasza spółka, a inwestycje w nowe autobusy były coraz bardziej znaczące. Ten okres to jednak także spadek liczby pasażerów w związku z pojawianiem się coraz większej liczby samochodów. Wtedy przewoziliśmy jeszcze około 5 milionów mieszkańców rocznie. Dziś ta liczba jest już o połowę mniejsza ? dodał.

Prezes Merk wyliczał też usługi komercyjne, w które zaangażowana jest spółka. To miedzy innymi prowadzenie stacji paliw, wynajem autobusów turystycznych, prowadzenie okręgowej stacji kontroli pojazdów czy myjni samochodowej. KM odpowiada też za żeglugę śródlądową w Szczecinku zapewniając obsługę tramwajom wodnym. ? Dzięki temu możemy dywersyfikować nasze źródła dochodu i poprawić wyniki finansowe spółki ? podsumował.

Burmistrz docenia

Życzenia z okazji jubileuszu wszystkim pracownikom spółki złożył także Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka.

? Przede wszystkim dziękuję wam za codzienną pracę i zaangażowanie. Wasza zajęcie to swego rodzaju misja, która z pewnością nie jest łatwa. Tym bardziej należą się wam słowa uznania - mówił burmistrz Hardie-Douglas. I obiecując, że w przyszłym roku pracownicy otrzymają uzgodnione wcześniej podwyżki wyznaczał kierunki rozwoju KM. ? Przyszłość to bez wątpienia autobusy elektryczne. Im szybciej je kupimy, tym lepiej dla spółki i samego miasta. Kolejne lata będą więc czasem modernizacji taboru w Szczecinku. Jestem przekonany, że w związku z tym praca w spółce będzie dawała wiele satysfakcji i zadowolenia.

Na koniec dzisiejszej uroczystości wszyscy obecni przy kawie i ciastku mieli okazję powspominać minione lata i porozmawiać o wyzwaniach stojących przed KM.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Szczecinek
jubileusz
  • Tomasz – 26.09.2016

    A jak ma się szczecinecki PKS. To też firma z wieloletnią historią. Czy ma ona szanse na bezpieczne istnienie - przecież też wozi pasażerów. Czym pasażerowie z miasta różnią się od tych z wiosek? Dlaczego jedna firma może sobie radzić, a druga ma podobno poważne kłopoty?

  • Historia – 16.10.2016

    Historia przekrętnie pokazała gdzie jest racja. Jeszcze 4-5 lat temu Burmistrz mówił, że KM ma problemy i trzeba ja połączyć z PKS-em. Dziś PKS idzie do likwidacji a KM, choć po tym mezaliansie poobijana, ale pracuje.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.