TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

85 unijnych autobusów i trolejbusów dla Gdyni
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 16:52:05 15 komentarzy
85 unijnych autobusów i trolejbusów dla Gdyni

Gdynia szykuje się do zakupu nowoczesnego taboru transportu publicznego. W ramach unijnego projektu na ulice wyjedzie w sumie 85 nowych pojazdów. Zdaniem miejskiego portalu, nowe pojazdy pojawią się już jesienią br.

Głównym celem unijnego projektu jest wymiana taboru na przyjazny środowisku, energooszczędny i ekologiczny, spełniający normę emisji Euro 6. Projekt obejmuje zakup:

 • 30 trolejbusów (16 przegubowych i 14 standardowych)

 • 55 autobusów (32 przegubowych i 23 standardowych).

Całkowita wartość projektu pod nazwą: "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni przez zakup ekologicznego taboru" wynosi 169 198 800 zł, z czego wydatki kwalifikowane to 137 560 000 zł, a dofinansowanie ze środków UE to 103 170 000 zł.

Trolejbusy z bateriami

-"Nowe pojazdy to przede wszystkim komfort jazdy, punktualność, minimalizacja zanieczyszczeń i hałasu – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. W tym przypadku kierunki unijnego wsparcie wpisują się doskonale w strategiczne decyzje miasta. Od czasu przystąpienia Polski do UE, Gdynia regularnie ubiegała się i otrzymywała środki na rozwój proekologicznego transportu publicznego – dodaje.

Wszystkie trolejbusy zostaną wyposażone w baterie trakcyjne, ułatwiające ładowanie z sieci. Oprócz tego zostaną zakupione baterie akumulatorowe, które wspomogą obecnie eksploatowany tabor.

Zastosowanie baterii litowych w trolejbusach, pozwoli na rozwój i obsługę połączeń do osiedli Gdyni, które nie są objęte siecią trolejbusową, a w przypadku istniejących zwiększenie częstotliwości dojazdu. Zakup dodatkowych źródeł energii pomoże w awaryjnych przypadkach, kiedy pojazd będzie musiał zdjąć "szelki" (zerwanie sieci, wypadek drogowy, remont, objazd).


Sprawdź też:
PKT Gdynia
PKA Gdynia
PKM Gdynia
trolejbus
 • www – 13.07.2017

  Przeginka. Super bogate miasto kupuje autobusy w ramach projektu unijnego. Przecież to zupełnie bez sensu. Kupić autobusy tam gdzie ich nie ma, a nie robić wymianę. Co przewoźnicy w Gdyni nie zarabiają na autobusach, którymi jeżdżą?

 • do www – 14.07.2017

  To co, mają nie korzystać, kiedy pojawiła się okazja do współfinansowanego zakupu nowego taboru? Bardzo dobrze robią.

 • sancity – 14.07.2017

  Ci co nie mają nowych autobusów niech się nauczą korzystać z funduszy unijnych.

 • pavlos – 14.07.2017

  Gdynia nie jest jakoś superbogata, a po ulicach jeździ tam pełno szrotu. Także może sytuacja się zmieni na lepsze. Z 10-15 lat temu może mieli dobrą komunikację jak na Polskę, teraz inni poszli do przodu.

 • LU – 14.07.2017

  Tylko URSUS !!!

 • Rafał – 14.07.2017

  Najlepsze C2 Mercedes Benz Citaro

 • – 14.07.2017

  Skoro trolejbus to mam nadzieje ze tylko Solaris, Bus of the year 2017!

 • MKM – 15.07.2017

  Mercedes pewnie da ofertę z Connecto,Solaris da swoją niechętnie przyjmowaną przez Gdynię IV generacje

 • pola – 17.07.2017

  trzymam mocno kciuki w takim razie za Ursusa :) trolejbusy na pewno będą jego

 • Ludwik – 17.07.2017

  dobrze, że idziemy w stronę ekologii, nisko i zeroemisyjnych pojazdów. to jest ważne dla nas, dla naszej planety! i super, że możemy korzystać ze sprzętu polskiego, nie wspierając wiecznie zagranicznych firm

 • michal – 17.07.2017

  Ursus przymierza się do Gdyni i bardzo dobrze! Na rozstrzygnięcie czekają przetargi z Warszawy i Zielonej Góry. :)

 • karol – 17.07.2017

  przydałoby się wsparcie dla Gdyni w postaci nowoczesnych, najlepiej ekologicznych, autobusów, wakacje tam spędzone i podróże komunikacją miejską do najprzyjemniejszych niestety nie należały, a szkoda! miasto samo w sobie całkiem reprezentatywne i ciekawe :)

 • Lub – 17.07.2017

  To jest faworyzowanie jednego producenta.Bo gdyby napisali że chcą zakupić trolejbusy lub wyroby trolejbusopodobne to i Ursus by mógł startować.

 • luQas – 18.07.2017

  Infobus: Zdaniem miejskiego portalu, nowe pojazdy pojawią się już jesienią br.

  Zdanie miejskiego portalu: W ramach unijnego projektu na ulice wyjedzie w sumie 85 nowych pojazdów. Pierwszymi pojedziemy już w przyszłym roku.

 • sebo – 19.07.2017

  Przewoźnicy komunalni pewnie dadzą takie warunki przetargu zeby wygrały firmy u których od lat kupują autobusy więc MAN i Solaris.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.