TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

90 autobusów dla Bratysławy. Triumf Iveco, Solarisa i SOR-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.08.2017 14:40:37 4 komentarze
90 autobusów dla Bratysławy. Triumf Iveco, Solarisa i SOR-a

Bratysławskie zakłady komunikacyjne (DPB) mają już podpisane wszystkie umowy na dostawę 90 nowych autobusów. 21 lipca podpisano kontrakty z Solarisem i słowackim dealerem autobusów Iveco, firmą Corex.

Bratysławskie zakłady komunikacyjne (Dopravný podnik Bratislava, DPB) mają już podpisane wszystkie umowy na dostawę 90 nowych autobusów. 21 lipca podpisano kontrakty z Solarisem i słowackim dealerem autobusów Iveco, firmą Corex. Wcześniej zamówiono 60 autobusów u czeskiej firmy SOR.

DPB otrzyma nowe pojazdy zgodnie z góry zaplanowanym harmonogramem. "Pierwsze autobusy pojawią już w sierpniu 2017 roku w naszej flocie. Zostaną natychmiast wdrożone do eksploatacji. Zamknięcie dostaw planujemy w styczniu 2018 roku" - powiedział prezes DPB Milan Urban.

Pod koniec czerwca przewoźnik podpisał dwie umowy z czeskim SOR-em, które są warte ok. 15,3 mln euro. W ramach pierwszej producent dostarczy do Bratysławy 28 sztuk w pełni niskopodłogowego modelu NB12. Ten kontrakt opiewa na 6,758 mln euro. W wyniku realizacji drugiej z umów do Bratysławy przyjadą 32 przegubowe autobusy typu NB18. Za nie SOR zainkasuje niespełna 10,5 mln euro.

Natomiast 21 lipca DPB podpisało jeszcze dwie umowy z innymi dostawcami. Do Bratysławy trafi więc dodatkowo 30 kolejnych nowych pojazdów, tym razem jednak klasy MIDI. Zamówienia trafiły to Solarisa i firmy Corex- dealera autobusów Iveco w Słowacji.

Producent z Bolechowa zainkasuje na bratysławskim kontrakcie 1,245mln euro. Za tą sumę DPB kupi sześć autobusów o długości ok. 8,6 m i mogących przewieźć przynajmniej 45 pasażerów. Oznacza to powrót Solarisa do Bratysławy po trzyletniej przerwie. W 2014 roku DPB odebrało 10 sztuk Urbino 10. Otwartym pozostaje pytanie co kupi teraz. Będzie Urbino 8,6 a może Urbino 8,9LE?

Do Bratysławy przyjadą ponadto 24 egzemplarze Iveco Urbanway 10,5. Dostarczy je firma Corex. Za transakcję dealer włoskiej marki zainkasuje niespełna 5,42 mln euro. To także powrót Iveco po trzech latach przerwy na bratysławskie ulice. W 2014 do słowackiej stolicy przyjachało 40 sztuk Urbanway'ów 12.

"Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się kupić nowe autobus za mniej niż zakładane 24 mln euro. Dzięki temu w przyszłości możemy dzięki zaoszczędzonym środkom pozyskać jeszcze kilka kolejnych bez konieczności ogłaszania nowego przetargu. Zakup nowych autobusów zostanie sfinansowany ze środków spółki, bez obciążenia budżetu miasta." - powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej DPB Rasťo Žitný.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bratysława
DPB
Iveco
Solaris
SOR
przetarg
tabor
 • super – 02.08.2017

  i gitara ;)

 • www – 02.08.2017

  Urbino 8,9LE jest trochę niedzisiejsze. Mimo wszystko to duży krok wstecz w stosunku do 8,6.

 • TomTom – 02.08.2017

  Będą U8,6.

 • Wacek – 04.08.2017

  To kiedy wreszcie Solaris zaprezentuje nową generację w tym wymiarze? Przecież zapotrzebowanie na najmniejszy model jest to czemu nie wprowadza tu nowej generacji?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.