TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

A2: Pierwsze umowy poszerzenia odcinak Łódź - Warszawa
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.04.2019 10:15:29

29 marca podpisano umowę w sprawie opracowania dokumentacji poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do Warszawy.

29 marca podpisano umowę w sprawie opracowania dokumentacji poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do Warszawy. Tym samym zawarto umowy na przygotowanie poszerzenia całej trasy na odcinku Łódź - Warszawa o długości 88 km.

Dla łódzkiego odcinka umowy A2, czyli od granic Łodzi do granicy województwa mazowieckiego, umowa została zawarta 11 marca tego roku.

Zdaniem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, autostrada A2 między Łodzią a Warszawą dzięki poszerzeniu o jeden pas w każdym kierunku znowu będzie bezpieczną trasą.

"Autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą powoli zaczyna wyczerpywać swoje możliwości techniczne. Autostrada będzie na powrót bezpieczna i przyjazna dla kierowców. Musimy zrobić wszystko, aby zapobiec tej liczbie zdarzeń, wypadków drogowych, które na tym odcinku (Łódź-Warszawa - PAP) mają miejsce, a wynikają z dużego obciążenia tej drogi, dochodzącego na niektórych odcinkach już do 60 tys. pojazdów na dobę" - powiedział Adamczyk.

Docelowy stan

Docelowo A2 będzie miała od Warszawy do Pruszkowa dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do Łodzi będzie miał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Koncepcję poszerzenia odcinka autostrady A2 pomiędzy Warszawą a granica województwa łódzkiego opracuje za 3,4 mln zł spółka Transprojekt Gdański. Ta sama firma wykona koncepcję techniczną na poszerzenie autostrady A2 o trzeci pas od Łodzi do granicy z województwem mazowieckim. Wartość tego kontraktu to 2,48 mln zł.

Wykonawca ma zaprojektować dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2 na terenie woj. mazowieckiego na długości ok. 43 km.

Prace przygotowawcze będą prowadzone do 2021 roku, a budowa dodatkowych pasów może potrwać do roku 2025. Łączny koszt rozbudowy A2 może sięgnąć ok. 600 mln zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
MI