TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

A4: Od jutra II etap remontu PPO Karwiany
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.06.2019 15:14:13

Od wtorku - 4 czerwca - rozpoczyna się drugi etap remontu nawierzchni autostrady A4 w rejonie Punktu poboru Opłat Karwiany.

Od wtorku 4 czerwca rozpoczyna się drugi etap remontu nawierzchni autostrady A4 w rejonie Punktu poboru Opłat Karwiany. Służby drogowe apelują do kierowców aut osobowych i dostawczych, by korzystały z objazdów w kierunku na Opole i Katowice.

"We wtorek 4 czerwca planujemy rozpocząć drugi etap prac. Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 tony. Kierowcom pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zaleca się objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8. Objazd ten jest oznakowany" - powiedziała w poniedziałek Magdalena Szumiata, rzecznik wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.

Podkreśliła, że nie ma też możliwości przejazdu przez bramki na PPO Karwiany pojazdów ponadgabarytowych.

Informacje o objazdach

Jak podała, informacje o trwającym remoncie i tworzących się zatorach przekazywane są kierowcom z dużym wyprzedzeniem. Pierwsze już w okolicy Zgorzelca, aby kierowcy mogli odpowiednio wcześniej zjechać z autostrady.

"Dodatkowo przed węzłem Kąty Wrocławskie oraz Pietrzykowice ustawione zostały tablice mobilne informujące o zatorze i objeździe dla pojazdów o masie 3,5 tony" - podała rzecznik.

Obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach. Dlatego w kierunku Opola i Katowic tworzyły się nawet kilkunastokilometrowe korki.

"Od 4 do 17 czerwca planowany jest kolejny etap prac, podczas którego dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami. Remontowanych będzie pięć skrajnych bramek w kierunku granicy, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni w kierunku Katowic. Ukończenie tego etapu zdecydowanie zmniejszy utrudnienia dla kierowców" - dodała rzecznik.

Od 4 do 21 czerwca zamknięty będzie również parking przy PPO Karwiany.

Służby drogowe GDDKiA na bieżąco współpracują z odpowiadającym za pobór opłat Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Według ustalonych procedur postępowania, w przypadku gdy zator przed PPO Karwiany będzie rozpoczynał się na odcinku pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice, służby drogowe będą rekomendowały GITD odstąpienie od poboru opłat.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
A4
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.