TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

A4: Ukraiński autokar w rowie
- Opublikowano: 11.07.2019 09:00:48
A4: Ukraiński autokar w rowie ; fot Polsat News

7 lipca - na A4 - przewrócił się autokar z Ukrainy. Są zarzuty dla kierowcy.

Na opolskim odcinku autostrady A4 między Opolem a Brzegiem w niedzielę - 7 lipca - rano przewrócił się autokar z Ukrainy. Jak informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, osiem osób zostało rannych.

Do zdarzenia doszło na opolskim odcinku autostrady A4 między Opolem i Brzegiem na wysokości Jankowic Wielkich. Autokarem jechało 37 Ukraińców, w tym dwóch kierowców. Wśród pasażerów było jedno dziecko.

Z nieustalonych przyczyn autokar zjechał z drogi do rowu, a następnie przewrócił się na prawy bok. Wszyscy pasażerowie i kierowcy opuścili autokar.

Podsumowanie akcji

Przybyli na miejsce ratownicy udzielili pomocy 11 poszkodowanym. Pięciu z nich przetransportowano do szpitali. Na czas lądowania śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego autostrada była zamknięta.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wydobyto już autokar, który wraz z dwoma kierowcami na pasie awaryjnym czeka na przyjazd holownika. Pasażerów autokaru umieszczono w pobliskiej szkole.

Prokuratura w akcji

Kierowca ukraińskiego autokaru, który w niedzielę wjechał do rowu przy autostradzie A4 z Opola do Wrocławia, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu drogowym - poinformował PAP Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

-"Według naszych wstępnych ustaleń, przyczyną wypadku było skrajne przemęczenie kierującego pojazdem, który najprawdopodobniej w pewnym momencie usnął za kierownicą. Prokurator przedstawił 50-letniemu Nikole B. zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy drogowej, za co zgodnie z polskim kodeksem karnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności" - powiedział prokurator Bar.

Ze względu na fakt, że wszyscy uczestnicy wypadku to obywatele Ukrainy, prokuratura rozważa możliwość przekazania sprawy ukraińskiemu wymiarowi sprawiedliwości.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Opolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.