TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

A4: Wypadek ciężarówki z autobusem wojskowym
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 14:45:49

13 lipca pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak na autostradzie A4 w Mysłowicach w kierunku Krakowa ciężarówka wjechała w tył autobusu, którym podróżowali żołnierze.

Wśród rannych jest kierowca ciężarówki oraz czterech żołnierzy. Jak poinformował Chojnowski, mają oni ogólne potłuczenia i urazy, a kierowca tira uskarżał się też na bóle klatki piersiowej.

Do wypadku doszło w południe na autostradzie A4 w Mysłowicach (Śląskie) w kierunku Krakowa – na wiadukcie kolejowym przed zjazdem na S1. Tir wjechał w tył autobusu; przyczyny na razie nie są znane.

Jak podał rzecznik mysłowickiej straży, kabina kierowcy w ciężarówce została zniszczona, również autobus nie nadaje się do dalszej jazdy. Z obu zniszczonych pojazdów na jezdnię wylały się płyny eksploatacyjne. Strażacy zajmują się ich usuwaniem.

Autobusem podróżowali żołnierze; 36 wojskowych czeka jeszcze na autobus zastępczy. (PAP)


Sprawdź też:
wypadek
A4

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.