TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ADL i kontrakt serwisowy dla 90 piętrusów w Mexico City
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.08.2019 15:00:04
fot. ADL

Alexander Dennis podpisał umowę na świadczenie kompleksowych usług serwisowych dla floty 90 piętrowych autobusów Enviro500 wykorzystywanej w sieci szybkiego transportu autobusowego w Mexico City,

Alexander Dennis podpisał umowę na świadczenie kompleksowych usług serwisowych dla floty 90 piętrowych autobusów Enviro500 wykorzystywanej w sieci szybkiego transportu autobusowego w Mexico City, Metrobús. Pięcioletnia umowa zawiera opcję jej corocznego przedłużenia na przewidywalny okres eksploatacji autobusów.

Po 17 miesiącach eksploatacji na linii 7 Metrobús, 90 dwupokładowych autobusów Enviro500 przewiozło ponad 50 milionów pasażerów wzdłuż słynnej alei Paseo de la Reforma w stolicy Meksyku. Przez ten okres brytyjskie piętrusy wykonały przewozy w wymiarze ok. 8 mln km. Z linii Metrobús korzysta codziennie nawet 150 000 osób. Podkreślmy- dziennie z jednej linii.

Kontynuując dotychczas owocną współpracę z Mexico City, Alexander Dennis zwiększy teraz wydajność operacyjną dostarczonych autobusów. Producent przejmie cały proces napraw, obsług okresowych i codzienne kontroli technicznych od dwóch firm eksploatujących meksykańskie Enviro500. To Sky Bus Reforma i Operadora Línea 7.

Wykorzystując efekt skali poprzez złączenie usług dla obu klientów w jeden kontrakt serwisowy Alexander Dennis zmniejszy całkowity koszt posiadania pojazdów przez operatorów linii Metrobús. Oprócz bierzących napraw także te powypadkowe będą wykonywane przez ADL na konkurencyjnych warunkach cenowych. Operatorzy linii Metrobús pozostaną odpowiedzialni jedynie za sprzątanie, tankowanie i konserwację ogumienia w czerwonych Enviro500.

W celu realizacji kontraktu Alexander Dennis utworzył w zajezdni autobusowej w Maravillas punkt serwisowy, w którym zespół składający się z 14 mechaników i inżynierów będzie świadczył usługi utrzymania technicznego.

"Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług serwisowych i długiemu okresowi umowa ta zapewnia profesjonalne i zgodne ze wszystkimi standardami warunki utrzymania autobusów. To co zaproponowaliśmy przewyższa wszystko, co do tej pory było oferowane w Meksyku. To pokazuje także, że pod względem całkowitego kosztu posiadania nasze dwupokładowe autobusy Enviro500 są konkurencyjnym rozwiązaniem w Meksyku i poza nim" - mówił Gerardo Múgica, dyrektor Alexander Dennis Mexico.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
ADL
Meksyk
Mexico City
Sky Bus Reforma
Operadora Línea 7
piętrus