TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ADL z serwisem autobusów BRT w Meksyku
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.01.2020 11:00:34
Alexander Dennis będzie serwisował autobusy w Meksyku

Alexander Dennis podpisał kompleksową umowę na świadczenie usług serwisowych dla floty 90 autobusów Enviro500 wykorzystywanej w sieci szybkiego transportu autobusowego (BRT) w mieście Meksyk.

Alexander Dennis (ADL) podpisał kompleksową umowę na świadczenie usług serwisowych dla floty 90 autobusów Enviro500 wykorzystywanej w sieci szybkiego transportu autobusowego (BRT) w mieście Meksyk. Pięcioletnia umowa zawiera opcję jej corocznego przedłużenia w przewidywalnym okresie eksploatacji autobusów.


Czas na serwis

Po 17 miesiącach eksploatacji na linii 7, 90 piętrowych autobusów przewiozło ponad 50 milionów pasażerów wzdłuż kultowej alei Paseo de la Reforma w mieście, pokonując w ten sposób prawie 8 milionów kilometrów. Z usług korzysta codziennie nawet 150 000 osób. 

Kontynuując dotychczasowe wsparcie, Alexander Dennis zwiększa teraz wydajność operacyjną, przejmując konserwację zapobiegawczą i codzienne kontrole od dwóch firm eksploatujących flotę, Sky Bus Reforma i Operadora Línea 7. Korzystając z ekonomii skali, łącząc utrzymanie dla obu wymienionych przewoźników, Alexander Dennis zmniejszy całkowity koszt posiadania pojazdów. W razie potrzeby przeprowadzana będzie konserwacja korygująca autobusów, podczas gdy naprawy powypadkowe będą również oferowane przez Alexander Dennis, ale na zasadach konkurencyjnych. Z kolei firmy operacyjne zgodnie z umową pozostają odpowiedzialne za czyszczenie, tankowanie i konserwację kół i opon. Alexander Dennis założył w zajezdni autobusowej w Maravillas zakład, w którym zakontraktowane usługi będzie świadczył zespół 14 mechaników i inżynierów.

"Dzięki szerokiemu zasięgowi i długiemu czasowi umowa ta zapewnia wyrafinowane i solidne warunki konserwacji, które przewyższają wszystko, co do tej pory było oferowane w Meksyku. To pokaże, że pod względem całkowitego kosztu posiadania nasze piętrowe autobusy Enviro500 są konkurencyjnym rozwiązaniem w Meksyku i poza nim"- powiedział Gerardo Múgica, dyrektor Alexander Dennis Mexico.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alexander Dennis
umowa
serwis
Meksyk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.