TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ADL z serwisem autobusów BRT w Meksyku
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.01.2020 11:00:34
Alexander Dennis będzie serwisował autobusy w Meksyku

Alexander Dennis podpisał kompleksową umowę na świadczenie usług serwisowych dla floty 90 autobusów Enviro500 wykorzystywanej w sieci szybkiego transportu autobusowego (BRT) w mieście Meksyk.

Alexander Dennis (ADL) podpisał kompleksową umowę na świadczenie usług serwisowych dla floty 90 autobusów Enviro500 wykorzystywanej w sieci szybkiego transportu autobusowego (BRT) w mieście Meksyk. Pięcioletnia umowa zawiera opcję jej corocznego przedłużenia w przewidywalnym okresie eksploatacji autobusów.


Czas na serwis

Po 17 miesiącach eksploatacji na linii 7, 90 piętrowych autobusów przewiozło ponad 50 milionów pasażerów wzdłuż kultowej alei Paseo de la Reforma w mieście, pokonując w ten sposób prawie 8 milionów kilometrów. Z usług korzysta codziennie nawet 150 000 osób. 

Kontynuując dotychczasowe wsparcie, Alexander Dennis zwiększa teraz wydajność operacyjną, przejmując konserwację zapobiegawczą i codzienne kontrole od dwóch firm eksploatujących flotę, Sky Bus Reforma i Operadora Línea 7. Korzystając z ekonomii skali, łącząc utrzymanie dla obu wymienionych przewoźników, Alexander Dennis zmniejszy całkowity koszt posiadania pojazdów. W razie potrzeby przeprowadzana będzie konserwacja korygująca autobusów, podczas gdy naprawy powypadkowe będą również oferowane przez Alexander Dennis, ale na zasadach konkurencyjnych. Z kolei firmy operacyjne zgodnie z umową pozostają odpowiedzialne za czyszczenie, tankowanie i konserwację kół i opon. Alexander Dennis założył w zajezdni autobusowej w Maravillas zakład, w którym zakontraktowane usługi będzie świadczył zespół 14 mechaników i inżynierów.

"Dzięki szerokiemu zasięgowi i długiemu czasowi umowa ta zapewnia wyrafinowane i solidne warunki konserwacji, które przewyższają wszystko, co do tej pory było oferowane w Meksyku. To pokaże, że pod względem całkowitego kosztu posiadania nasze piętrowe autobusy Enviro500 są konkurencyjnym rozwiązaniem w Meksyku i poza nim"- powiedział Gerardo Múgica, dyrektor Alexander Dennis Mexico.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alexander Dennis
umowa
serwis
Meksyk