TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Afganistan: Autobus wjechał na minę
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 31.07.2018 09:25:35

31 lipca autobus wjechał na minę; zginęło 11 osób.

Co najmniej 11 osób zginęło, a 31 odniosło obrażenia we wtorek (31.08.2018), gdy autobus wjechał na minę na zachodzie Afganistanu - poinformowała policja w prowincji Farah. Wszystkie ofiary to cywile, w większości kobiety i dzieci.

"Była to mina podłożona przez talibów, którzy chcieli uderzyć w siły bezpieczeństwa. Ale trafiło na autobus z pasażerami" - powiedział w rozmowie z AFP rzecznik policji w prowincji Farah, Muhibullah Muhib.

Jak poinformował rzecznik gubernatora prowincji Mohammad Naser Mehri, do incydentu doszło we wtorek nad ranem czasu lokalnego. "Autobus realizował połączenie z Heratu (na północnym zachodzie) do Kabulu (na wschodzie), gdy wjechał na minę ukrytą na drodze" - mówił rzecznik.

AFP pisze, że wspierani przez Teheran talibowie zacieśniali kontrolę nad zachodnią prowincją Farah, która graniczy z Iranem, a wiosną tego roku ponownie przeprowadzili próbę zdobycia stolicy regionu - miasta o tej samej nazwie. W maju ofensywa została jednak odparta przez siły afgańskie i amerykańskie.

Według kabulskiego ośrodka analitycznego Afghanistan Analysts Network w 2017 roku talibowie trzykrotnie próbowali przejąć kontrolę nad miastem Farah. Walki w Afganistanie nasiliły się, odkąd prezydent USA Donald Trump przedstawił w sierpniu 2017 roku bardziej agresywną strategię; dowodzone przez USA wojska przeprowadzają więcej ataków lotniczych, a talibowie odpowiadają zamachami bombowymi, zasadzkami i atakami na afgańskie siły bezpieczeństwa. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
zamach
Afganistan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.