TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów wizytuje fabrykę MMI
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2017 15:11:31 2 komentarze
Andrychów wizytuje fabrykę MMI; fot. Nowiny Andrychowskie

Czternaście minibusów Kapena Urby 72 trafi do Andrychowa do końca listopada i na początku grudnia. Na trasy mają ruszyć od 1 stycznia 2018 r. Przedstawiciele miasta wizytowali fabrykę w Zbyszewie.

Czternaście minibusów Kapena Urby 72 trafi do Andrychowa do końca listopada i na początku grudnia 2017 r. Na trasy mają ruszyć od 1 stycznia 2018 r. Przedstawiciele miasta wizytowali fabrykę w Zbyszewie.

Pod koniec października zakład gościł burmistrz miasta Tomasz Żak, jego zastępca Mirosław Wasztyl, Szymon Wnęczak, kierownika Wydziału Inwestycji i Krzysztof Tytko, prezes ZGK. Goście z Andrychowa przyglądali się postępom w pracach nad montażem andrychowskiej floty dla komunikacji gminnej.

O andrychowskim przetargu pisaliśmy TUTAJ. Umowę w tej sprawie, wartą 10 mln 194 tys. zł podpisano już w maju, a autobusy mają trafić do Andrychowa do końca roku. Jak powiedział prezes MMI, Stanisław Zdrojewski, te bardzo nowoczesne autobusy.

Wszystkie autobusy mają wyruszyć na trasy od 1 stycznia 2018 r. Obsługiwać będą linie wewnątrz gminy. Oprócz tego – co podkreślał wiceburmistrz Wasztyl – samorząd ma zamiar zainwestować w nowe przystanki, w pełni zinformatyzowane i monitorowane, z nowoczesnym oświetleniem i bez barier architektonicznych. Na takim przystanku pasażer będzie miał informację, kiedy nadjedzie najbliższy, oczekiwany przez niego autobus.

Ponadto w ZGK powstaje zajezdnia, stanowisko dyspozytorskie, garaże i warsztaty do obsługi nowych autobusów. Całość projektu budowy nowego systemu komunikacji publicznej w Andrychowie zamknie się sumą ok. 22 mln zł i potrwa do 2019 roku.

Jak na razie nie mamy żadnych informacji o dofinansowaniu tego projektu ze środków unijnych. W ostatnim rozdaniu małopolskich funduszy na niskoemisyjny transport miejski, projekt Andrychowa nie pojawił się nawet na liście rezerwowej - o tym z kolei pisaliśmy TUTAJ. Natomiast po "rozwodzie" z MZK Kęty, gmina nie ma specjalnie wyjścia i musi sama zorganizować komunikację na swoim terenie - albo za unijne albo za własne pieniądze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrychów
MMI
MINI
  • reprox – 07.11.2017

    Panie O.K , takie barwy to dla Gminy Strzelin

  • eeeee – 08.11.2017

    Pare lat temu to Autosan takie produkował

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.