TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów z kolejnym MINI przetargiem. Walka z czasem
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.03.2017 15:09:54
Andrychów z kolejnym MINI przetargiem. Walka z czasem

Gmina szybko otrząsnęła się po pierwszym nieudanym przetargu na 14 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MINI. Mamy kolejne postępowanie, gdzie termin dostawy jest ważniejszy od oceny technicznej.

Gmina Andrychów szybko otrząsnęła się po pierwszym nieudanym przetargu na 14 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MINI z silnikami diesla Euro 6. Mamy już kolejne postępowanie, gdzie termin dostawy jest ważniejszy od oceny technicznej. Złagodzone zostały też zapisy o karach dla dostawców taboru.

Przypomnijmy, że 27 marca 2017 r. Andrychów czekał na oferty w przetargu na zakup 14 szt. niskopodłogowych autobusów klasy MINI. Nie wpłynęła żadna. To generalnie dość ciekawa sytuacji, gdyż - jak zapowiedział burmistrz Andrychowa, Tomasz Żak ? szacunkowa wartość jednego autobusu miała nie przekroczyć sumy 800 tys. PLN. Czyli jak na klasę MINI to całkiem dobry budżet. I ta suma pozostaje w mocy, także w powtórzonym postępowaniu.

Generalnie konieczność powtórzenia zamówienia mocno komplikuje dalsze komunikacyjne plany Andrychowa. Przypomnijmy, że zakup taboru miał być jednocześnie początkiem procesu uruchomienia nowej, gminnej komunikacji, która docelowo - obsługiwana przez prywatnych przewoźników - miała ruszyć 1 stycznia 2018 r. Dlatego teraz gmina mocno premiuje szybszy termin dostawy niż wynosi deadline, czyli 31.12.2017r. O tym czy ktoś spełni wymagania Gminy Andrychów dowiemy się 8 maja, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Andrychowskie kryteria

Zobaczymy jak wyglądają poszczególne kryteria.

  • Kryterium Nr 1: Cena ? 60%

  • Kryterium Nr 2: Gwarancja ? 10% (dość mocno rozbudowane kryterium z rozbiciem na powłokę lakierniczą ? minimum 5 lat, na nadwozie pojazdu ? minimum 10 lat, na szkielet kratownicy nadwozia oraz kratownicy/ramę podwozia- minimum 10 lat, na pozostałe zespoły, układy i elementy pojazdu wraz z wyposażeniem ? minimum 24 miesiące)

  • Kryterium Nr 3: Ekologia ? 10%

  • Kryterium Nr 4: Parametry techniczne ? 10%, gdzie mamy tutaj tylko dwa premiowane elementy:

- Materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego szkieletu nadwozia i podwozia oraz zewnętrznego poszycia , gdzie ze stal odporną na korozję, aluminium i stal o podwyższonej odporności na korozję zabezpieczoną KTL Andrychów daje 40 pkt (0 pkt za zabezpieczone metodą kataforezy ale indywidualnie ? na różnych etapach budowy karoserii , czyli nie w ramach zamkniętego cyklu technologicznego)

- Niska podłoga - na całej długości pojazdu bez progów poprzecznych i stopni wejściowych za 60 pkt.

  • Kryterium Nr 5: Termin Wykonania ? 20%, który generalnie nie może przekroczyć daty 31.12.2017r.

    za szybszy termin do 30.11.2017r. ? Andrychów daje 100 pkt., za 15.12.2017r. ? 50 pkt. a za standard ? do 31.12.2017r. 0 pkt.

Co chce Andrychów?

Andrychów - w ramach drugiego przetargu - chce kupić 14 niskopodłogowych autobusów o małej pojemności (średnio 37 miejsc, w tym 18 siedzących). Ze zdjęcia opublikowanego przez gminę wynika, że miasto celowało w klasę MINI i takie pojazdy jak Iveco-SKD Stratos LF 38 o długości 7,7 m i pojemności 38 miejsc, w tym 14 siedzących.

Autobusy mają spełniać normę Euro 6 i być dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Ale to nie wszystko, bo w każdym miał mobilny system informacji dla pasażerów, dostęp do Wi-Fi, a nawet porty USB do doładowania np. telefonu, nie wspominając o klimatyzacji.

Pojazdy docelowo maja być obsługiwane przez prywatywnego przewoźnika, wyłonionego w osobnym postępowaniu przetargowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrychów
przetarg
MINI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.