TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów z kolejnym MINI przetargiem. Walka z czasem
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.03.2017 15:09:54
Andrychów z kolejnym MINI przetargiem. Walka z czasem

Gmina Andrychów szybko otrząsnęła się po pierwszym nieudanym przetargu na 14 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MINI z silnikami diesla Euro 6. Mamy już kolejne postępowanie, gdzie termin dostawy jest ważniejszy od oceny technicznej. Złagodzone zostały też zapisy o karach dla dostawców taboru.

Przypomnijmy, że 27 marca 2017 r. Andrychów czekał na oferty w przetargu na zakup 14 szt. niskopodłogowych autobusów klasy MINI. Nie wpłynęła żadna. To generalnie dość ciekawa sytuacji, gdyż - jak zapowiedział burmistrz Andrychowa, Tomasz Żak ? szacunkowa wartość jednego autobusu miała nie przekroczyć sumy 800 tys. PLN. Czyli jak na klasę MINI to całkiem dobry budżet. I ta suma pozostaje w mocy, także w powtórzonym postępowaniu.

Generalnie konieczność powtórzenia zamówienia mocno komplikuje dalsze komunikacyjne plany Andrychowa. Przypomnijmy, że zakup taboru miał być jednocześnie początkiem procesu uruchomienia nowej, gminnej komunikacji, która docelowo - obsługiwana przez prywatnych przewoźników - miała ruszyć 1 stycznia 2018 r. Dlatego teraz gmina mocno premiuje szybszy termin dostawy niż wynosi deadline, czyli 31.12.2017r. O tym czy ktoś spełni wymagania Gminy Andrychów dowiemy się 8 maja, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Andrychowskie kryteria

Zobaczymy jak wyglądają poszczególne kryteria.

  • Kryterium Nr 1: Cena ? 60%

  • Kryterium Nr 2: Gwarancja ? 10% (dość mocno rozbudowane kryterium z rozbiciem na powłokę lakierniczą ? minimum 5 lat, na nadwozie pojazdu ? minimum 10 lat, na szkielet kratownicy nadwozia oraz kratownicy/ramę podwozia- minimum 10 lat, na pozostałe zespoły, układy i elementy pojazdu wraz z wyposażeniem ? minimum 24 miesiące)

  • Kryterium Nr 3: Ekologia ? 10%

  • Kryterium Nr 4: Parametry techniczne ? 10%, gdzie mamy tutaj tylko dwa premiowane elementy:

- Materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego szkieletu nadwozia i podwozia oraz zewnętrznego poszycia , gdzie ze stal odporną na korozję, aluminium i stal o podwyższonej odporności na korozję zabezpieczoną KTL Andrychów daje 40 pkt (0 pkt za zabezpieczone metodą kataforezy ale indywidualnie ? na różnych etapach budowy karoserii , czyli nie w ramach zamkniętego cyklu technologicznego)

- Niska podłoga - na całej długości pojazdu bez progów poprzecznych i stopni wejściowych za 60 pkt.

  • Kryterium Nr 5: Termin Wykonania ? 20%, który generalnie nie może przekroczyć daty 31.12.2017r.

    za szybszy termin do 30.11.2017r. ? Andrychów daje 100 pkt., za 15.12.2017r. ? 50 pkt. a za standard ? do 31.12.2017r. 0 pkt.

Co chce Andrychów?

Andrychów - w ramach drugiego przetargu - chce kupić 14 niskopodłogowych autobusów o małej pojemności (średnio 37 miejsc, w tym 18 siedzących). Ze zdjęcia opublikowanego przez gminę wynika, że miasto celowało w klasę MINI i takie pojazdy jak Iveco-SKD Stratos LF 38 o długości 7,7 m i pojemności 38 miejsc, w tym 14 siedzących.

Autobusy mają spełniać normę Euro 6 i być dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Ale to nie wszystko, bo w każdym miał mobilny system informacji dla pasażerów, dostęp do Wi-Fi, a nawet porty USB do doładowania np. telefonu, nie wspominając o klimatyzacji.

Pojazdy docelowo maja być obsługiwane przez prywatywnego przewoźnika, wyłonionego w osobnym postępowaniu przetargowym.


Sprawdź też:
Andrychów
przetarg
MINI

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.