TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów z ofertą MMI na 14 minibusów Urby
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.05.2017 17:43:12 3 komentarze
Andrychów z ofertą MMI na 14 minibusów Urby

Do dwóch razy sztuka. 9 maja Gmina Andrychów otrzymała jedną ofertę w powtórzonym przetargu na zakup 14 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MINI, z silnikami diesla Euro 6.

Do dwóch razy sztuka. 9 maja 2017 r. Gmina Andrychów otrzymała jedną ofertę w powtórzonym przetargu na zakup 14 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MINI, z silnikami diesla Euro 6. To dla zamawiającego świetna informacja, gdyż w poprzednim postępowaniu nikt nie chciał dostarczyć pojazdów, a gminę zaczął gonić czas.

Ważną dla Andrychowa - i jednocześnie jedyną w przetargu - ofertę złożyła firma MMI ze Zbyszewa, sukcesor spółki Kapena, która dodatkowo w swoim portfolio posiada także autobusy marek BredaMenarinibus i Karsan. Za 14 miejskich minibusów Kapena Urby MMI chce 10 194 240 PLN brutto / 8 288 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę modelu Kapena Urby na poziomie 592 000 PLN netto.

Jak podał na otwarciu ofert zamawiający, Andrychów chciał na ten cel wydać 11 200 000 PLN brutto / 9 105 691 PLN netto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 650 406,5 PLN netto. To oznacza, że oferta MMi mieści się w kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, czyli wybór MMI jako andrychowskiego zwycięzcy wydaje się być tylko formalnością. Czekamy na decyzję komisji przetargowej i podpisanie umowy.

Liczy się czas

Generalnie konieczność powtórzenia zamówienia skomplikowała dalsze komunikacyjne plany Andrychowa. Przypomnijmy, że zakup taboru miał być jednocześnie początkiem procesu uruchomienia nowej, gminnej komunikacji, która docelowo - obsługiwana przez prywatnych przewoźników - miała ruszyć 1 stycznia 2018 r. Dlatego w drugim przetargu gmina mocno premiowała szybszy termin dostawy niż wynosi komunikacyjny deadline, czyli 31.12.2017 r.

MMI zaproponowało, że dostarczy swoje pojazdy o miesiąc wcześniej - do 30.11.2017 r. Do tego firma dołożyła gwarancję 5 lat na lakier, 10 lat na korozję szkieletu i poszycia i 2 lata na wszystko.

Autobusy mają spełniać normę Euro 6 i być dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Ale to nie wszystko. W każdym ma być mobilny system informacji dla pasażerów, dostęp do Wi-Fi, a nawet porty USB do doładowania np. telefonu, nie wspominając o klimatyzacji.

Docelowo minibusy maja być obsługiwane przez prywatnego przewoźnika, wyłonionego w osobnym postępowaniu przetargowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrychów
MMI
przetarg
MINI
  • Mmi – 09.05.2017

    Szkoda ze nie Stratosy..

  • sarmata – 09.05.2017

    Świetnie !

  • URBY – 09.05.2017

    BRAWO !!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.