TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva przestawia autobusy i kierowców na oszczędną jazdę
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.06.2019 11:00:09
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Arriva podjęła współpracę z TomTom Telematics w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w swoich autobusach. TomTom Telematics zdobył kontrakt na dostarczenie systemów ograniczających emisję CO 2 w całej flocie przewoźnika.

Arriva podjęła współpracę z TomTom Telematics w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w swoich autobusach. TomTom Telematics zdobył kontrakt na dostarczenie systemów ograniczających emisję CO 2 w całej flocie przewoźnika.

Zgodnie z umową TomTom zainstaluje systemy do 15 000 autobusów w Wielkiej Brytanii i dziewięciu krajach Europy kontynentalnej. Warto dodać, że TomTom Telematics został niedawno przejęty przez Bridgestone.

Oczekiwania są takie, że oprócz wsparcia w poprawie jakości powietrza w zatłoczonych miastach, nowa technologia pozwoli Arrivie ograniczyć zużycie paliwa z w operacjach autobusowych nawet o 6% rocznie. Firma uważa, że ​​stosowanie zaawansowanych systemów monitoringu techniki jazdy kierowców pomoże obniżyć emisję dwutlenku węgla nawet o 72 000 ton rocznie, co równa się emisji gazów cieplarnianych przez 15 000 samochodów w ciągu jednego roku.

"Inwestycja w systemy TomTom Telematics to także inwestycja w naszych kierowców. W każdej sekundzie naszych 32 000 kierowców musi podejmować właściwe decyzje, aby bezpiecznie przewieźć pasażerów" - powiedział Jo Humphries, dyrektor ds. transformacji grupy Arriva - "Dzięki regularnym szkoleniom nasi kierowcy będą mogli jeździć jak najlepiej. Dzięki temu pasażerom będziemy mogli zapewnić jeszcze bezpieczniejszą i wygodniejszą podróż oraz zmniejszyć zużycie paliwa, aby zapewnić znaczące zmniejszenie emisji CO 2 ".

Zgodnie z umową TomTom Telematics zainstaluje systemy w autobusach Arrivy w Chorwacji, Czechach, Włoszech, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Do tej pory Firmy Arriva wykorzystywała podobne systemy w swoich autobusach, które kursują w Danii, Portugalii, Serbii i Szwecji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
kierowca
linie
Arriva
TomTom
  • Sebbastian Pioro – 27.06.2019

    Kierowca w korku będzie miał gdzieś systemy - jeśli ma do wyboru starościc przerwę i jeździć w kółko ale ekonomicznie - raczej zdecyduje się na olanie ekonomii i odpoczynek...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.