TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Arriva szuka kierowców i zachęca... spotem!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.05.2019 14:00:07 1 komentarz
Arriva szuka kierowców i zachęca fajnym spotem!

Za kilka miesięcy Arriva obejmie kolejny pakiet linii autobusowych w Warszawie, który będzie obsługiwać Solarisami Urbino 18 CNG. Przewoźnik już szuka kierowców. A próbuje ich zachęcić... sympatycznym spotem!

Za kilka miesięcy Arriva obejmie kolejny pakiet linii autobusowych w Warszawie, który będzie obsługiwać Solarisami Urbino 18 CNG. Przewoźnik już prowadzi nabór pracowników, głównie kierowców, którzy będą potrzebni do obsługi tego zlecenia. A tych Arriva próbuje ich zachęcić... sympatycznym spotem!

Przypomnijmy, że po wielomiesięcznych bojach i formalnościach 10 kwietnia Arriva podpisała umowę ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego niespełna ośmioletnią umowę na obsługę linii autobusowych. Kontrakt będzie obsługiwany po początkowej, która wynosi 7,38 zł/wzkm netto. Łącznie stolica może zamówić u Arrivy przewozy za 291 919 626 zł netto. Zwycięzca "przegubowej bitwy warszawskiej" od września będzie je obsługiwał 54 Nowymi Urbino 18 CNG. Zakłada się, że roczna praca eksploatacyjna wyniesie ok. 4 mln wzkm.

Kolejny kontrakt w Warszawie to także kolejne wyzwania. To duże zlecenie, do którego wykonania potrzeba ok. 160 osób, głównie kierowców. Nic więc dziwnego, że Arriva niezwłocznie przystąpiła do poszukiwania pracowników. Wiadomo też, że zajezdnia dla gazowych Solarisów zostanie zorganizowana w podwarszawskim Klaudynie.

Jeżeli chodzi o kierowców to Arriva ma do zaproponowania następujące warunki:

  • stawka 21 zł brutto/h na początek
  • umowę o pracę bez okresu próbnego
  • pakiet socjalny (wczasy pod gruszą, dodatki na święta, dofinansowanie do wakacji dla dzieci)
  • prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie na życie i bilet wolnej jazdy
  • program adaptacyjny dla nowo zatrudnionych kierowców
  • przyjazną atmosferę pracy

W tym miejscu warto podkreślić, że w Polsce niewielu prywatnych przewoźników oferuje pracownikom fundusz socjalny.

Ale to w dalszym ciągu mało konkretów? Więc Arriva poszła krok dalej. Kandydatów na kierowców firma próbuje zachęcić bardzo sympatycznym spotem. Wydaje się nam, że chyba jako pierwszy przewoźnik w Polsce Arriva zdecydowała się na taką reklamę.

Pomysł jak najbardziej chwalimy! Przy obecnych brakach kierowców trzeba się decydować w końcu na nieszablonowe rozwiązania. My takim zawsze kibicujemy.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
kierowca
Arriva
  • marek – 16.05.2019

    Mało płacimy, ale mamy fajną reklamę. W MZA na początek 26,90 brutto .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.