TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Augustów prosi PKS Nova o czas
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 12:10:19 1 komentarz
Augustów prosi PKS Nova o czas

Wiceburmistrz Augustowa zaapelował do władz wojewódzkich oraz do zarządu spółki PKS Nova o okres przejściowy dla funkcjonowanie dworca, który spółka zamierza sprzedać za kilka dni

Wiceburmistrz Augustowa zaapelował do władz wojewódzkich oraz do zarządu spółki PKS Nova o okres przejściowy dla funkcjonowanie dworca, który spółka zamierza sprzedać za kilka dni. To będzie drugi przetarg na tę nieruchomość zlokalizowaną w centrum miasta.

Oferent, który chciał wcześniej nabyć nieruchomość, odstąpił od przetargu, który odbył się na początku czerwca. Według tamtej umowy dworzec miał działać do 31 sierpnia. Spółka PKS Nova ogłosiła nowy przetarg, który odbędzie się 17 lipca.

Władze Augustowa chcą, by w umowie z przyszłym nabywcą nieruchomości zawrzeć klauzulę, że PKS Nova po zbyciu dworca będzie mógł korzystać z niego jeszcze przez kilka miesięcy.

Zastępca burmistrza Augustowa Mirosław Karolczuk argumentuje w apelu, że byłby to czas przejściowy dla mieszkańców i gości odwiedzających Augustów do momentu, kiedy nie zostanie kompleksowo uregulowana i sformalizowana kwestia zatrzymywania się autobusów spółki PKS Nova w innej lokalizacji.

-"Przetarg jest ogłoszony, główna zmiana polega na tym, że termin przekazania tego terenu jest wydłużony do końca września" - powiedział PAP prezes PKS Nova Cezary Sieradzki. Według niego potencjalny inwestor ma plany dotyczące tej nieruchomości i chciałby po zakupie mieć jak najszybciej przekazany teren.

Sieradzki powiedział PAP, że dotąd nie dotarł do niego apel władz Augustowa i dopiero kiedy otrzyma pismo z Augustowa, to odniesie się do niego.

Sposób zbywania dworca nie podoba się władzom Augustowa. Burmistrz Wojciech Walulik mówił wcześniej, że spółka PKS Nova "stawia miasto pod ścianą", bo będzie miało mało czasu na znalezienie nowej lokalizacji i jej nową organizację. Zapowiadał nawet negocjacje z nabywcą dworca, by wydłużył czas jego funkcjonowania. Pojawił się też pomysł na tworzenie w mieście centrum przesiadkowego na potrzeby wszystkich przewoźników, który nie spotkał się z dużym zainteresowaniem przewoźników.

PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Tłumaczono, że połączenie ma je uratować od upadłości.

PKS Nova sprzedaje nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Prezes Sieradzki mówił w połowie czerwca PAP, że będą sprzedawane nieruchomości w Ciechanowcu i część terenu w Łomży. Znalazł się nabywca dworca w Siemiatyczach.

W Białymstoku do października 2017 r. ma być gotowy nowy dworzec PKS Nova. Buduje go prywatny inwestor, spółka Budner sp. z o.o, która wykłada na ten cel 13,5 mln zł. Zburzono stary dworzec, trwa budowa nowego, powstanie też galeria handlowa, nowa baza PKS, nowy układ komunikacyjny. Inwestycja jest również elementem restrukturyzacji spółki PKS Nova. PKS Nova ma ok. 500 autobusów, pracuje tam ok. 950 osób. Kapitał zakładowy spółki to ok. 1 mln zł. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Nova
dworzec
UM Augustów
  • FK – 13.07.2017

    Jak nie sprzedadzą to stracą płynność ?!A sprzedają co się tylko da.Sprzedali bazę na fabrycznej deweloperowi z Siedlec, 2 ha wydzierżawili na dworcu, dworzec w Siemiatyczach, niebawem działki w Łomży i resztki w Ciechanowcu, potem może placówkę Zambrowa.A sprzedać można tylko raz !!!A potem ....całe nic.Kuriozalne do potęgi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.