TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobus blokował karetkę. To nie powinno się zdarzyć! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2020 09:00:21
Autobus blokował karetkę. To nie powinno się zdarzyć! [FILM]; fot. Youtube z filmu użytkownika Bartolo071

Do tej pory - w zdecydowanej większości - kierowcy autokarów uchodzili za wzór postępowaniach na drogach i elitę wśród kierowców zawodowych. Ten film temu zaprzecza.

Do tej pory - w zdecydowanej większości - kierowcy autokarów uchodzili za wzór postępowaniach na drogach i elitę wśród kierowców zawodowych. Ten film temu zaprzecza.

14 lutego, na autostradzie A4 na wysokości Legnicy w kierunku Wrocławia, autobus rejsowy firmy GMF z Opola, spółki będącej partnerem FlixBus Polska, blokował przejazd karetce pogotowia na sygnale. Kierowca dopiero po kilku minutach "zreflektował się" i zjechał na prawy pas.

Źle czy dobrze

Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 17.30, na autostradzie A4, w pobliżu miejscowości Koskowice. Do sieci trafił film, na którym widać jadący autobus, za nim porusza się karetka na sygnale, z włączonymi kogutami. Kierowca pojazdu rejsowego kurczowo trzymał się lewego pasa. Film trwa minutę, ale działo się to dłużej.

- Jechaliśmy tak przez trzy, cztery minuty. Kierowca autobusu miał wiele okazji, aby zjechać na prawy pas, ale tego nie robił. Taka sytuacja to dla nas nic nowego - przyznaje w rozmowie z TVN24.pl Michał Bartosik, ratownik medyczny, autor nagrania.

Internauci w komentarzach są podzieleni: jedni krytykują kierowcę i żądają dla niego kary, drudzy stają w jego obronie. "W dużym pojeździe mógł nie słyszeć sygnałów i nie patrzył w ogóle w lusterka", "Może być tysiąc powodów, np: radio, głośni pasażerowie, cichy sygnał karetki, brak podgrzewania lusterek lub awanturujący się klient".

FlixBus z decyzją

Jak informuje przedstawicielka firmy FlixBus, kierowca został już zwolniony.

-"Bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest dla nas kwestią priorytetową. Wyjaśniliśmy sprawę z naszym partnerem autobusowym obsługującym ten kurs, w wyniku czego zakończył on współpracę z kierowcą, który nie ustąpił miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu - tłumaczy w rozmowie z "Wyborczą". Zapowiada również, że zostaną podjęte wszelkie kroki, by do podobnych sytuacji w przyszłości nie dochodziło.

Sprawą zajęli się także legniccy policjanci. Za złamanie przepisów grozić mu może mandat w wysokości 500 zł oraz 5 punktów karnych. Ponadto może również otrzymać karę grzywny do 5 tys. zł za uniemożliwienie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
autokar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.