TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobus po szkolnej wycieczce. Biuro zszokowane [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2019 10:00:24
Autobus po szkolnej wycieczce. Przewoźnik zszokowany; screen Facebook/Biuro Turystyczne Poltravel Dęblin Zaranowicz

Biuro Turystyczne Poltravel z Dęblina pokazało, jak wygląda autokar po szkolnej wycieczce. -"Od 28 lat nie widzieliśmy czegoś takiego" - mówią pracownicy firmy.

Biuro Turystyczne Poltravel z Dęblina pokazało, jak wygląda autokar po szkolnej wycieczce. -"Od 28 lat nie widzieliśmy czegoś takiego" - mówią pracownicy firmy.

Biuro Turystyczne Poltravel udostępniło na swoim profilu FB film, na którym widać, jak wygląda autobus po 8 godzinnej podróży z Pomorza do Warszawy. Na pokładzie było sześćdziesięciu 12- i 13-latków. "Efekt końcowy" to rozrzucone butelki po napojach, reklamówki, papierki, resztki jedzenia i zepsuty fotel.

-"To jest film z naszego autokaru, który wrócił wczoraj wieczorem z wycieczki z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 255 w Warszawie. ... Na 28 lat naszej działalności w transporcie osób, nie spotkaliśmy się z takim brakiem kultury, brakiem dyscypliny, chamstwem ze strony pasażerów" – czytamy we wpisie biura turystycznego. - Ale nie tylko nauczyciele/opiekunowie są tu winni, bo jednak takie poszanowanie dla cudzej własności dzieci najczęściej wynoszą z domu rodzinnego.
Rodzice i nauczyciele żądają kontroli autokaru przed każdym wyjazdem, natomiast po przyjeździe autokar zostaje pozostawiony w takim stanie i nikt nie widzi w tym problemu. Chcecie aby kierowca był wypoczęty przed kolejnym wyjazdem, aby bezpiecznie przewóz Was i waszej dzieci na podanej trasie, a on tymczasem musi spędzić 3-4 godziny na sprzątnięciu autokaru, aby nie było wstyd podstawić go na kolejny wyjazd."


Komentarze…

Film wywołał wielką dyskusję w sieci, a pod materiałem pojawiło się (21 maja) aż 730 komentarzy (!) Film został też 758 razy udostępniony. To pokazuje, że ten temat - dzieci / nauczycieli / kultury osobistej / wycieczek - jest na topie. Poniżej kilka komentarzy:

-"Brać kaucje na rzecz sprzątania. Przed wejściem dzieci, obchód z nauczycielami, kierowcami. Nagranie wszystkiego. Po zakończeniu ponowny obchód nagranie i sprawdzenie. Syf - tel do firmy sprzątającej, rachunek z kaucji, minus szkody reszta dla szkoły. Może wtedy sie nauczą." - proponuje jeden z czytelników.

-"To nie jedyny taki przypadek. Wiem z praktyki, jestem przewodnikiem. Kierowcy wiele razy zwracają uwagę podróżującym, ale ich prośby odbijają się jak ściany. Wstyd – napisała jedna z komentujących.

-"To co wyprawiają dzieci w autokarze podczas wycieczek to istne tornado! Syf w wozie niemiłosierny. Nie raz na sprzątanie trzeba poświęcić 2-3 godziny (przecież następnego dnia inny kierowca i pasażerowie nie pojadą w oborze).Rozlane napoje na fotele, śmieci między fotelami a grzejnikami, oplute szyby, zasmarkane szyby, przyklejone gumy do żucia do podłogi jak i foteli. Wielokrotnie urwane stoliki we fotelach! Nauczycielki mają głęboko w poważaniu co się dzieję w autokarze podczas jazdy. Wolą gadać o głupotach niż pilnować dzieci (..) - napisał jeden z komentujących film kierowców.

A co Wy o tym myślicie?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
pasażer
 • Kuba Piotr Koczur – 26.05.2019

  No Tak Wpuścić Bydło :( :O

 • Igor Pipczyński – 26.05.2019

  Napisać do szkoły aby rodzice pokryli koszty naprawy fotela i koszt firmy od sprzątania

 • Tomasz Pietras – 26.05.2019

  Nie mozna wszystkich wrzucac do jednego worka, prawda Tomasz Nowak?

 • Kuba Prokopczuk – 26.05.2019

  Niestety podobno kierowca upozorował zdarzenie i firma wycofała się z zarzutów. Co nie zmienia faktu, że taka sytuacja ma miejsce po większości wycieczek szkolnych z udziałem "szlachty co nie pracuje"

 • Adrian Witczak – 26.05.2019

  Efekt wychowania w braku poszanowania do pracy innych ludzi. Potem wyrośnie pokolenie roszczeniowych sobiepanków

 • Kuba Sołtysiak – 26.05.2019

  Kamil Preisler, wyszło w świat

 • Krzysztof Kasperski – 26.05.2019

  Wychowanie wynosi się, lub nie co widać na załączonym obrazku, z domu..

 • Robert Piwowarczyk – 26.05.2019

  Kary finansowe. Do każdej wycieczki trzeba pobrać kaucję w wysokości stawki za posprzatanie autobusu. I po problemie.

 • Adrian Zabiegaj – 26.05.2019

  Posprzątać?

 • Piotr Łężak – 26.05.2019

  Ale mi odkrycie. Tak przecież jest od dziesiątek lat...

 • Michał Paweł Łukasz – 26.05.2019

  Jeżeli wynajmujący autokary zaczną wpisywać w umowach odpowiednie zabezpieczenie finansowe na wypadek zniszczeń to nie powinno być takiego problemu?

 • Tomek Kacper – 26.05.2019

  Ciekawych rzeczy się dowiesz. Na przykład, że Dęblin leży w województwie mazowieckim :D

 • Laska Kamil – 26.05.2019

  Wliczyc w koszty wycieczki tylko w taki sposób a żeby to kiero dostał dodatkowe złotówki a nie pracodawca bo to kierowca odpowiada za czystość w autobusie i to on sprząta A nie pracodawca. Ale pewnie w praktyce i tak by inaczej to wyglądało bo który pracodawca da kiero 200 zl za dniowke plus 100 zł za wysprzatanie autobusu, nawet jak wliczy to w cenę wycieczki. A na 30 osób wyjdzie to przeszło 3 zl na dziecko. (Przykładowo) I z tym nic się nie zrobi to są dzieci, a dorosłe osoby też od dzieci nie odstają, i też potrafią zrobić jeszcze większy syf

 • Marcin Drabik – 26.05.2019

  Warszawskie dzieci. Warszawska hołota. Powinni wozić ich furmankami z drewnianymi siedzeniami. Jak to się mówi gówno chłopu nie zegarek. Tamtejsza szkoła nie potrafi wychowywać swoich bachorów to niech płaci za szkody.

 • Waldemar Korczyk – 26.05.2019

  a gdzie są rodzice ? pozwać ich za niszczenie mienia ( pozew zbiorowy) każdego osobno !

 • Sebbastian Pioro – 26.05.2019

  Film jest nakręcony w pojeździe - jednak okazało się, że w tym przypadku to nie młodzież tak nabrudziła. Okazało się, że podczas wyjazdu powstał konflikt pomiędzy opiekunami a kierowcą... Firma po chwili zdjęła post z filmem, a dziś nie ma po tym śladu... Co prawda nie ma też na profilu żadnego wyjaśnienia ze strony przewoźnika ...Jednak na razie okazało się że to kierowca nabrudził w pojeździe by się wybielić przed szefem że skarg opiekunów wycieczki... A szef mu uwierzył i wrzucił bez weryfikacji filmik.

 • Michał Rawski – 26.05.2019

  Nikt nie wyłażi z auta dopóki podłoga nie zostanie skontrolowana przez kierowcę/pilota

 • Tadeusz Kowalczyk – 26.05.2019

  Rosnie nam społeczeństwo

 • Marcin Robert Maź – 26.05.2019

  Tak są uczone dzieci, że ktoś za nie lub po nich sprząta. Skąd to zdziwienie?

 • Marek Flejszman – 26.05.2019

  Ja miałem kiedyś zużytą podpaske w popielniczce

 • Martin Von Snooker – 26.05.2019

  Proste..................nie otwierać drzwi póki nie będzie posprzątane..........

 • Paweł Klucznik – 26.05.2019

  Hehe warszaffka

 • Iwona Lechowicz – 26.05.2019

  Powiem tak nie można mierzyć wszystkich jedną miarą są grupy po których nawet palcem nie ruszysz bo tak jest czysto będą w ostatnich dniach w Pieninach przez 3 dni z młodzieżą z Wrocławskiego technikum pierwsze klasy i jezdzilismy wszedzie jedyne co to byla brudna Ale to ze względu na pogodę a to tylko dzięki temu że nauczyciele pilnowali młodzież ale i też mieli od samego początku powiedziane żadnych paluszków gum orzeszków słonecznika itd i nie było problemu żadnego Co nie zmienia faktu że są grupy gdzie faktycznie opiekunowie mają gdzieś co robią na autobusie ich poopieczni a potem pretensje do wszystkich tylko nie do siebie a jak próbujesz zwrócić uwagę że nie ma jedzenie paluszków czy też innych śmieci to ci nauczyciel.powie że potraktowałam młodzież jak bydło a na przerwie o "Boże jaki bałagan "i sama sprząta i przy uczniach wali tekstem że oni to zrobili specjalnie bo im uwagę zwróciłam ręce opadają

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !