TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobus z seniorami wpadł do rowu [AKTUALIZACJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 18.06.2018 08:53:27
Autobus z seniorami wpadł do rowu [AKTUALIZACJA]

18 czerwca na DK91 autobus wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby

W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

Autobusem podróżowało 50 osób. Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo - w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec. Droga nr 91 łącząca Gdańsk z Łodzią jest zablokowana. Policja organizuje objazdy. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej.

"Autobus jest w rowie. Nie znam przyczyn, które spowodowały, że zjechał do rowu. Szesnaście osób jest rannych, dwie nie żyją" - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Dodał w rozmowie z PAP, że na miejsce przyleciały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dojeżdżają także kolejne karetki pogotowia.

"Więcej informacji w tej chwili nie ma. Nie był to autobus z dziećmi. Był to autokar wycieczkowy" - podkreślił obecny na miejscu zdarzenia rzecznik.

Do wypadku doszło pomiędzy godziną 7 a 8 w poniedziałek rano.

Aktualizacja z 9.00

"Autobus przewoził do Gdańska osoby z koła seniorów spod Płocka. Dwie ofiary śmiertelne to 65-letnie kobiety, wśród 16 rannych są także osoby w stanie ciężkim. Te w najgorszym stanie zostały już odtransportowane do szpitali m.in. w Bydgoszczy" - poinformowała Błachowicz.

Jak dodała, na miejscu są cały czas 3 śmigłowce LPR. "Nadal nie znamy przyczyn wypadku; wiemy, że autokar zjechał na przeciwległy pas ruchu i przewrócił się do rowu" - powiedziała.

Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo - w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec. Droga nr 91 łącząca Gdańsk z Łodzią jest zablokowana.

Aktualizacja z 12.00

Wśród osób rannych w wypadku autokaru, jedna jest w stanie średnio ciężkim; pozostałe są mniej poszkodowane; nie ma osób, których życiu cokolwiek by zagrażało - poinformował w poniedziałek kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak.

Do wypadku doszło pomiędzy godziną 7 a 8 w poniedziałek rano. Autobusem podróżowało 50 osób. Autobus przewoził do Gdańska osoby z koła seniorów spod Płocka, z miejscowości Bodzanów. Poszkodowanych zostało 31 osób; dwie osoby zmarły.

Halak pytany przez dziennikarzy o stan osób rannych w momencie przyjazdu służb na miejsce wypadku, odpowiedział: "Ostatecznie okazało się, że mamy jedną osobę w stanie średnio ciężkim. Pozostałe osoby są mniej poszkodowane. Informacja dobra jest taka, że nie ma żadnej osoby, oprócz dwóch ofiar śmiertelnych, których życiu cokolwiek by zagrażało".

Dla rodzin poszkodowanych została uruchomiona przez urząd wojewódzki specjalna infolinia. Żeby dowiedzieć się o szczegółach zdarzenia trzeba zadzwonić pod numer (52)5872779.(PAP)

Aktualizacja z 13.00

Kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak podał, że wśród osób rannych w wypadku autokaru, jedna jest w stanie średnio ciężkim.

"Pozostałe są mniej poszkodowane; nie ma osób, których życiu cokolwiek by zagrażało" - dodał.

Halak pytany przez dziennikarzy o stan osób rannych w momencie przyjazdu służb na miejsce wypadku, odpowiedział: "Ostatecznie okazało się, że mamy jedną osobę w stanie średnio ciężkim. Pozostałe osoby są mniej poszkodowane. Informacja dobra jest taka, że nie ma żadnej osoby, oprócz dwóch ofiar śmiertelnych, których życiu cokolwiek by zagrażało".

Komendant wojewódzki PSP dodał, że na miejscu zdarzenia pracowały 22 zastępy straży pożarnej - 55 ratowników.

Dla rodzin poszkodowanych została uruchomiona przez urząd wojewódzki specjalna infolinia. Żeby dowiedzieć się o szczegółach zdarzenia, trzeba zadzwonić pod numer (52)5872779.

Wojewoda dodał, że na miejsce jadą już specjalne podnośniki, które umożliwią podniesienie autokaru. Halak nie potrafił podać jeszcze, jak długo DK 91 łącząca Łódź z Gdańskiem będzie zablokowana.

Bogdanowicz podkreślił, że był w aleksandrowskiej szkole, gdzie przebywały osoby, które nie odniosły w wypadku obrażeń.

"Te osoby są już w tej chwili w drodze do swoich domów. Dzwoniłem także do wójta gminy Bodzanów, żeby zaopiekował się tymi osobami" - wskazał wojewoda.

Osoby znajdujące się w szkole w Aleksandrowie Kujawskim nie pamiętają w większości okoliczności zdarzenia.

"Jestem bardzo zestresowana. W tym momencie już nic nie pamiętam z wypadku" - powiedziała dziennikarzom w Aleksandrowie Kujawskim jedna z kobiet podróżujących autokarem. "Przysnęłam po drugim śniadaniu i nic nie pamiętam. Gdy się obudziłam, już leżałam na zewnątrz. Na szczęście nic mi się nie stało. Jechaliśmy do Sopotu na dwudniową wycieczkę nad morze" - dodała druga.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Mirosław Elszkowski powiedział wcześniej, że na miejscu zdarzenia pracuje 43 policjantów. "Obecnie trwają oględziny, które koordynuje prokurator rejonowy. Realizujemy czynności procesowe w celu ustalenia, jak doszło do tego tragicznego wypadku" - poinformował Elszkowski.

Zaznaczył, że na tym etapie nie jest w stanie określić przyczyny wypadku. "Był zjazd autokaru ze swojego pasa na lewy pas ruchu, tak że przyczyn może być kilka - może być błąd kierowcy, może być uszkodzenie pojazdu lub coś leżącego na jezdni. Nie śmiałbym w tym momencie mówić o jakiejkolwiek przyczynie tego zdarzenia drogowego" - zastrzegł Elszkowski.

Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo - w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec. Droga nr 91 łącząca Gdańsk z Łodzią jest zablokowana. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kujawsko-Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.