TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusami PKS Gdańsk częściej na Białoruś
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.03.2019 09:00:17
Autobusami PKS Gdańsk częściej na Białoruś

PKS Gdańsk w międzynarodowej ofensywie. Od 19 kwietnia firma otwiera nową linię Gdańsk-Brześć i jednocześnie zwiększa częstotliwość na trasie Gdańsk-Mińsk.

PKS Gdańsk w międzynarodowej ofensywie. Od 19 kwietnia pomorska firma otwiera nową linię Gdańsk-Brześć i jednocześnie zwiększa częstotliwość na trasie Gdańsk-Mińsk.

Jak informuje spółka kursy do Brześcia wykonywane będą:

  • Od 19.04.2019 r. do 20.4.2019 r. jednorazowy kurs (piątek, sobota),

  • Od 25.04.2019 r. – bezterminowo (czwartki, piątki, soboty, niedziele).

Nowa, międzynarodowa linia PKS Gdańsk powstawała w ramach współpracy z przewoźnikiem Открытое Акционерное Общество «Гроднооблавтотранс» (Grodnooblavtotrans). Tym samym do siatki połączeń PKS Gdańsk dołącza kolejne białoruskie miasto. Dzięki nowemu połączeniu pasażerowie z Gdańska, Grudziądza, Torunia, Włocławka, Płocka, Modlina i Warszawy zyskują nowe możliwości w zakresie podróży na Białoruś.

Pomorski standard

Wszystkie połączenia realizowane przez PKS Gdańsk na nowej linii będą wykonywane przez flotę składającą się z autobusów turystycznych MAN Lion`s Coach, wyposażonych w komfortowe fotele z dużą ilością miejsca na nogi, Wi-Fi, gniazdka elektryczne i USB oraz klimatyzację.

Bilety będą dostępne na stronie pks.gdansk.pl lub e-podroznik.pl i uwaga - na pokład autokaru w pierwszej kolejności będą wpuszczani pasażerowie posiadający e-bilet zakupiony właśnie na tych stronach.

Z uwagi na charakter zezwolenia, podróż linią Gdańsk – Brześć będzie możliwa wyłącznie na odcinkach międzynarodowych.

Na Wschód!

Autobusowe kierunki na wschód cieszą się coraz rosnącą popularnością. Przypomnijmy, że obecnie wraz z PKS Gdańsk pasażerowie mogą podróżować do Kaliningradu, Grodna, Lidy oraz Mińska. I to coraz częściej.

Od 29 kwietnia PKS Gdańsk zapowiada zwiększenie częstotliwości wykonywania kursów na linii Gdańsk-Mińsk. Od tej daty przewozy pasażerskie będą odbywać się także w poniedziałki (łącznie siedem dni w tygodniu od poniedziałku do niedzieli włącznie). To także efekt coraz lepszej współpracy z firmą Grodnooblavtotrans.

Przypomnijmy, że wcześniej - 1 października 2018 r. - PKS Gdańsk uruchomił dodatkową parę kursów na trasie z Gdańska do Kaliningradu.

Na koniec warto wspomnieć, że aby skorzystać z tych połączeń komunikacyjnych należy wyrobić wizę umożliwiającą przejazd. Możliwy jest także ruch bezwizowy dla obcokrajowców, odwiedzających w celach turystycznych Rejon Grodzieński wraz z "Kanałem Augustowskim" oraz Strefę Turystyczną "Brześć". O tych wymaganiach przewoźnik informuje TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Gdańsk
Białoruś
Rosja
  • Kamil Nowakowski – 27.03.2019

    Kiedyś, to PKS Olsztyn na Kalinigrad śmigał, a teraz PKS Gdańsk do rusków

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !