TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusem po Radzyminie - z PKS Tarnobrzeg
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 14:56:57 4 komentarze
Autobusem po Radzyminie - z PKS Tarnobrzeg

Podwarszawski Radzymin w drugim podejściu rozstrzygnął przetarg na 3-letnią obsługę lokalnej komunikacji. Początkowo gmina wybrała ofertę firmy RAF-BUS, ale po ponownym rozpatrzeniu ofert jej ostateczny wybór padł na PKS Tarnobrzeg.

Przypomnijmy, że Gmina Radzymin ogłosiła w listopadzie 2016 r. przetarg na obsługę lokalnych linii autobusowych, w okresie od 02.02.2017 do 31.12.2020 o szacunkowej wielkości 910 424 km i wartości 2 400 000 PLN netto. Zamawiający oprócz ceny (60%) oceniał również ubezpieczenie pojazdów (20%), wyposażenie i klimatyzacją (10%) oraz wiek (10%). I właśnie to ostatnie kryterium przesądziło o odrzuceniu oferty firmy RAF-BUS (wybranej w pierwszym podejściu jako najkorzystniejszej), która po uzupełnieniu listy zaproponowanych pojazdów (chodziło o autobus Mercedes-Benz Sprinter z 2007 r.) nie spełniła wymogów SIWZ i w efekcie odpadła z przetargu.

W drugim podejściu Gmina wybrała ofertę PKS Tarnobrzeg, która pokonała konkurenta Vis Attractiwa z Radzymina ? i to mimo wyższej ceny (2,5 zł za 1 wzkm) ? oferując młodsze pojazdy. Niestety z wysoką podłogą, ale za to z klimatyzacją i z ubezpieczeniem NW powyżej 10000 zł. Dodajmy, że Raf Bus zaoferował w tym przetargu najniższa cenę 1,79 zł za 1 wzkm.

Zmiany w systemie

Wraz w wejściem na linie nowego operatora w radzymińskiej komunikacji pojawiły się spore zmiany. Przede wszystkim na gminnych drogach pojawią się stosunkowo młode autobusy marki Mercedes-Benz Sprinter, wyprodukowane trzy lata temu. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w klimatyzację.

Dodatkowo od 13 marca zmieniono rozkład gminnych linii R i N. Natomiast bez zmian pozostały rozkłady jazdy i trasy linii ZTM Warszawa, czyli 705 i 738.

Przed zmianą linia R1 obsługiwała teren Cegielni, Ciemnego i Starego Jankowa oraz Zawad, Zwierzyńca, Emilianowa i Starego Dybowa. Trasa ta zostanie teraz podzielona pomiędzy dwie linie. Miejscowości Cegielnia, Ciemne i Stary Janków w dalszym ciągu będą obsługiwane przez linię R1, z kolei Zawady, Zwierzyniec, Emilianów oraz Stary Janków przez nowo utworzoną linię R3.

Od 13 marca zwiększa się częstotliwość kursowania linii R1, która wzrasta z 5 do 8 kursów na dobę. Dodatkowe 6 kursów linii R1 będzie realizowanych w sobotę. Wszystkie kursy są zsynchronizowane z rozkładem jazdy autobusów ZTM Warszawa.

Aktualna mapa gminnych linii:


Sprawdź też:
PKS Tarnobrzeg
UG Radzymin
przetarg
linia
 • Paweł – 21.03.2017

  Te busy stoją w nocy na ulicy?Gdzie odbywa się ich jaki kolwiek serwis,naprawa?Kierowcy są miejscowi czy z Tarnobrzega?

 • Mk Trans – 21.03.2017

  Kierowcy pewnie miejscowi. Naprawy serwis a co to za problem znaleźć jakiś warsztat i podpisać z nim umowę na świadczenie usług naprawczych. Plac postojowy też pewnie się znajdzie, może na terenie gminy.

 • Paweł – 22.03.2017

  Mk Trans-autobusy stoją dosłownie na ulicy.

 • Mieszkaniec – 25.04.2017

  Radzymin za sprawą niejakiego Krzycha wprowadził ZTM a teraz musi dotować i pozostałe linie bo przewoźnicy miejscowi upadają

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.