TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusem po Radzyminie - z PKS Tarnobrzeg
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 14:56:57 4 komentarze
Autobusem po Radzyminie - z PKS Tarnobrzeg

Podwarszawski Radzymin w drugim podejściu rozstrzygnął przetarg na 3-letnią obsługę lokalnej komunikacji. Początkowo gmina wybrała ofertę firmy RAF-BUS, ale po ponownym rozpatrzeniu ofert wybór padł na PKS Tarnobrzeg.

Podwarszawski Radzymin w drugim podejściu rozstrzygnął przetarg na 3-letnią obsługę lokalnej komunikacji. Początkowo gmina wybrała ofertę firmy RAF-BUS, ale po ponownym rozpatrzeniu ofert jej ostateczny wybór padł na PKS Tarnobrzeg.

Przypomnijmy, że Gmina Radzymin ogłosiła w listopadzie 2016 r. przetarg na obsługę lokalnych linii autobusowych, w okresie od 02.02.2017 do 31.12.2020 o szacunkowej wielkości 910 424 km i wartości 2 400 000 PLN netto. Zamawiający oprócz ceny (60%) oceniał również ubezpieczenie pojazdów (20%), wyposażenie i klimatyzacją (10%) oraz wiek (10%). I właśnie to ostatnie kryterium przesądziło o odrzuceniu oferty firmy RAF-BUS (wybranej w pierwszym podejściu jako najkorzystniejszej), która po uzupełnieniu listy zaproponowanych pojazdów (chodziło o autobus Mercedes-Benz Sprinter z 2007 r.) nie spełniła wymogów SIWZ i w efekcie odpadła z przetargu.

W drugim podejściu Gmina wybrała ofertę PKS Tarnobrzeg, która pokonała konkurenta Vis Attractiwa z Radzymina ? i to mimo wyższej ceny (2,5 zł za 1 wzkm) ? oferując młodsze pojazdy. Niestety z wysoką podłogą, ale za to z klimatyzacją i z ubezpieczeniem NW powyżej 10000 zł. Dodajmy, że Raf Bus zaoferował w tym przetargu najniższa cenę 1,79 zł za 1 wzkm.

Zmiany w systemie

Wraz w wejściem na linie nowego operatora w radzymińskiej komunikacji pojawiły się spore zmiany. Przede wszystkim na gminnych drogach pojawią się stosunkowo młode autobusy marki Mercedes-Benz Sprinter, wyprodukowane trzy lata temu. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w klimatyzację.

Dodatkowo od 13 marca zmieniono rozkład gminnych linii R i N. Natomiast bez zmian pozostały rozkłady jazdy i trasy linii ZTM Warszawa, czyli 705 i 738.

Przed zmianą linia R1 obsługiwała teren Cegielni, Ciemnego i Starego Jankowa oraz Zawad, Zwierzyńca, Emilianowa i Starego Dybowa. Trasa ta zostanie teraz podzielona pomiędzy dwie linie. Miejscowości Cegielnia, Ciemne i Stary Janków w dalszym ciągu będą obsługiwane przez linię R1, z kolei Zawady, Zwierzyniec, Emilianów oraz Stary Janków przez nowo utworzoną linię R3.

Od 13 marca zwiększa się częstotliwość kursowania linii R1, która wzrasta z 5 do 8 kursów na dobę. Dodatkowe 6 kursów linii R1 będzie realizowanych w sobotę. Wszystkie kursy są zsynchronizowane z rozkładem jazdy autobusów ZTM Warszawa.

Aktualna mapa gminnych linii:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Tarnobrzeg
UG Radzymin
przetarg
linia
 • Paweł – 21.03.2017

  Te busy stoją w nocy na ulicy?Gdzie odbywa się ich jaki kolwiek serwis,naprawa?Kierowcy są miejscowi czy z Tarnobrzega?

 • Mk Trans – 21.03.2017

  Kierowcy pewnie miejscowi. Naprawy serwis a co to za problem znaleźć jakiś warsztat i podpisać z nim umowę na świadczenie usług naprawczych. Plac postojowy też pewnie się znajdzie, może na terenie gminy.

 • Paweł – 22.03.2017

  Mk Trans-autobusy stoją dosłownie na ulicy.

 • Mieszkaniec – 25.04.2017

  Radzymin za sprawą niejakiego Krzycha wprowadził ZTM a teraz musi dotować i pozostałe linie bo przewoźnicy miejscowi upadają

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.