TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowa katastrofa w Kokoszkach na Discovery
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.11.2020 09:00:43
Autobusowa katastrofa w Kokoszkach na Discovery ; fot. TVN

Najbliższy odcinek serialu Discovery zostanie poświęcony najtragiczniejszemu wypadkowi autobusu w Kokoszkach

Discovery Channel w swojej najnowszej serii dokumentalnej przypomina największe polskie katastrofy. Najbliższy odcinek zostanie poświęcony najtragiczniejszemu wypadkowi autobusu w Kokoszkach

2 maja 1994 roku autobus wbił się w przydrożne drzewo. Zginęły 32 osoby, a 43 zostały ranne. Przyczyną tak tragicznego w skutkach wypadku była prędkość i zbyt duża liczba pasażerów.

Relacje świadków

26 lat temu doszło do największej katastrofy drogowej w Polsce. 2 maja 1994 roku z Zawór (gm. Chmielno) do Gdańska wyruszył autobus PKS. Ruch na trasie był spory, a na przystankach czekały tłumy pasażerów. Kierowca zabierał chętnych, mimo iż w autobusie brakowało już miejsca. W Kokoszkach kierowca - według relacji świadków - zaczął wyprzedzać ciężarówkę. Gdy zakończył manewr wystrzeliła przednia opona.

Autobus zjechał gwałtownie na pobocze i dosłownie wbił się w przydrożne drzewo. Zginęły trzydzieści dwie osoby, a kilkadziesiąt innych zostało ciężko rannych.

O tragicznym wypadku opowiadają ocaleni, strażacy i ratownicy, których o wspomnienia tamtego wydarzenia zapytali twórcy programu "Największe polskie katastrofy" emitowanego na kanale Discovery. W przygotowanym na ten temat odcinku wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej i fotografie PAP.

 Cały reportaż w ramach cyklu "Największe polskie katastrofy" zostanie zaś wyemitowany w poniedziałek 23 listopada o godz. 21.00 na Discovery. Powtórki: czwartek 22:00, sobota 22:00, niedziela 13:00.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
historia
wypadek