TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowe trasy FlixBus w Google Maps
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.03.2017 13:18:54
Autobusowe trasy FlixBus w Google Transit

Teraz planując swoją podróż w oparciu o Google Maps, mamy do wyboru – obok pociągu, samolotu czy auta – również autokarowe trasy z platformy FlixBus. Oczywiście tam gdzie sięga zielona sieć. To ważna integracja autobusów z innymi środkami transportu i to w głównym planerze podróży, z którego korzystają miliony użytkowników w Europie i na świecie. Mamy nadzieję, że do tego narzędzia w przyszłości dołączą także inni autokarowi przewoźnicy.

FlixBus dołączył do Google Transit dzięki otwarciu swoich danych i ich integracji z Google Map, co zostało osiągnięte w ramach współpracy z holenderską fundacją OpenGeo.

Dla większej przejrzystości i możliwości tworzenia różnych narzędzi, dane o rozkładach jazdy FlixBus są teraz udostępniane publicznie, jako dane GTF. Dodatkowo zawierają one bardzo przydatne informacje , takie jak miejsce i czas startu autobusu, postoje w punktach pośrednich czy czas przybicia na miejsce. Tak szeroki zakres danych wyznacza kierunek dalszego rozwoju. Wyzwaniem czekającym teraz informatyków z OpenGeo i FlixBus jest informacja w czasie rzeczywistym o miejscu pobytu autokaru. Taka funkcja ma być dodana do Google Maps już w niedalekiej przyszłości, natomiast teraz FlixBus oferuje ją w ramach swojej własnej aplikacji.

Daniel Krauss, założyciel i CEO FlixBusa tak skomentował ten ważny krok w historii platformy: -"Google Maps łączy różnych dostawców transportu i dlatego jest ważnym naszym partnerem na drodze do wdrożenia koncepcji pełnej mobilności w Europie. Nasze autobusy wkrótce dojadą do ponad 1000 miejsc na kontynencie i dodając do tego współpracę z Google możemy wydatnie przyczynić się do zmniejszenia indywidualnej motoryzacji – podkreśla Krauss i kontynuuje: -"Dzisiaj użytkownicy Google mogą zobaczyć najważniejsze informacje dotyczące podróży autokarami FlixBus: od daty rozpoczęcia kursu i czasu przejazdu poprzez liczbę przystanków pośrednich po link do konkretnego przystanku FlixBus na mapie. Dodatkowo Google pokazuje bezpośredni link do naszego sklepu z biletami."

Przypomnijmy, że FlixBus oferuje także swoim pasażerom dostęp do swojej darmowej aplikacji na iOS, Android i Windows, która posiada zdecydowanie bardziej rozbudowane menu niż w Google Maps.


Sprawdź też:
FlixBus
apka
planer

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.