TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowe ultimatum Świnoujścia: Tydzień na Linię Europejską
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.07.2020 19:00:11
Autobusowe ultimatum Świnoujścia: Tydzień na Linię Europejską; fot. UM Śwunoujście

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz spotkał się z burmistrz Heringsdorfu, przedstawicielem UBB i Komunikacji Autobusowej.

2 lipca prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz spotkał się z burmistrz Heringsdorfu, przedstawicielem UBB i Komunikacji Autobusowej.

Informacja z tego spotkania jest taka: jeżeli KA Świnoujście i niemiecka spółka komunikacyjna nie dojdą do porozumienia w sprawie reaktywacji Linii Europejskiej, to Świnoujście samo zorganizuje kursy autobusowe do Bansin.

Cztery lata temu

Połączenia transgraniczne zostały zawieszone po tym, jak ze współpracy wycofała się strona niemiecka.

W komunikacie KA Świnoujście czytamy:

-"Z dniem 1 stycznia 2016r. ulega likwidacji regularny przewóz osób realizowany w ramach Transgranicznej Linii Europejskiej nr 290. Pasażerowie chcący dojechać do Ahlbeck, Heringsdorf lub Bansin mogą skorzystać z linii kolejowej UBB z przystankiem kolejowym zlokalizowanym przy ulicy Wojska Polskiego, do którego można dojechać autobusami linii A i B według aktualnie obowiązującego rozkładu jazdy."

Potem - w 2017 r. - pojawiła się próba jednostronnej reaktywacji tego połączenia przez spółkę UBB, ale władze Świnoujścia nie zgodziły się wówczas, aby niemieckie autobusy korzystały z miejskich przystanków.

Teraz mamy kolejną odsłonę tego sporu.

-"Jeżeli nie dojdzie do porozumienia w celu stworzenia jednej wspólnej linii, to podjąłem decyzję i przekazałem to zainteresowanym, że gdy tylko zmodernizujemy ulicę Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do Matejki, Komunikacja Autobusowa Świnoujście uruchomi sama taką linię autobusową – zapowiedział Janusz Żmurkiewicz.

Niewykluczone, że jeżeli przewoźnicy się nie dogadają, strona niemiecka także otworzy swoją linię. Przypomnijmy, że po ostatnich "zatrzymaniach" autobusów UBB tą sprawą zajął się sąd, który uznał, że niemieckie linie mają prawo zatrzymywać się na polskich przystankach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
granica
KA Świnoujście
Niemcy