TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowy dworzec Rataje idzie do remontu
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.03.2020 10:00:47
Autobusowy dworzec Rataje idzie do remontu; fot. UM Poznań

23 marca rozpocznie się naprawa nawierzchni na autobusowym dworcu Rataje w Poznaniu.

23 marca rozpocznie się naprawa nawierzchni na autobusowym dworcu Rataje w Poznaniu.

To oznacza liczne zmiany w komunikacji autobusowej, zarówno miejskiej, jak i podmiejskiej. Część autobusów zostanie skierowanych do pętli Franowo.

Remontowa koordynacja

Odnowienie nawierzchni na Dworcu Rataje jest związane z zaplanowaną od lata modernizacją ronda Rataje. Prace zostały tak skoordynowane, żeby infrastruktura była odnowiona w momencie rozpoczęcia prac na jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Rataj. Roboty obejmą remont nawierzchni, placu manewrowego, przejazdów, placu postojowego oraz peronów pasażerskich (z dostosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami) i potrwają od 23 marca do końca czerwca.

Wykonanie remontu będzie się wiązało z koniecznością ograniczenia liczby linii autobusowych dojeżdżających do dworca oraz ze zmianami lokalizacji przystanków.

Czas zmian

Podmiejskie linie numer: 431, 432, 435, 501, 502, 560 i 561 oraz miejska 155 zostaną skierowane do autobusowej pętli Franowo, gdzie dziś swoje trasy kończą autobusy numer: 154, 511 i 512.

Trasa dojazdu do pętli na Franowie została wytyczona z ulicy Krzywoustego przez ulicę Szwedzką, tak żeby pasażerowie mieli możliwość wcześniejszej i jak najszybszej i jak najbardziej dogodnej przesiadki na linie tramwajowe nr 1, 16 i 18 już na przystanku Szwedzka oraz na linię autobusową nr 181.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Poznań