TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowy łącznik bieszczadzkiej kolei Sanok-Cisna
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.08.2020 15:00:31
Autobusowy łącznik na bieszczadzkiej linii Sanok-Cisna

Ruszyło autobusowo-kolejowe połączenie Sanok-Cisna

Od poniedziałku, 27 lipca, podróżni wybierający się w Bieszczady, mogą dojechać do Cisnej autobusem.

-"Zachęceni sukcesem wakacyjnych pociągów turystycznych relacji Sanok - Łupków - Sanok, uzupełniamy je o autobusowy komponent, umożliwiający podróżowanie (z przesiadką w Nowym Łupkowie) na trasie Sanok - Cisna – Sanok – mówi Jerzy Zuba, radny powiatu sanockiego. – Uatrakcyjnienie dotychczasowej oferty stało się możliwe dzięki Gminie Cisna, która dołączyła do grona partnerów projektu na rzecz poprawy dostępności komunikacyjnej Bieszczadów współtworzonego przez Powiat Sanocki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gminę Komańcza oraz Gminę Zagórz.

Uruchomienie wakacyjnego pociągu okazało się strzałem w dziesiątkę. Tylko w ciągu pierwszych 12 dni z oferty przewozowej skorzystało blisko 1200 pasażerów. Turyści i mieszkańcy chętnie wybierają przejazd w Bieszczady koleją ze względu na komfort jazdy, niskie ceny biletów oraz możliwość przewożenia rowerów. Pociągi odjeżdżają z Sanoka o godz. 8.40 i 15.54.

Do 27 sierpnia

Nowe, kolejowo - autobusowe połączenie będzie funkcjonować od poniedziałku do czwartku do 27 sierpnia.

Wakacyjna oferta firmy SKPL Cargo Sp. z o.o. jest uzupełnieniem weekendowego pociągu "Wojak Szwejk" relacji Rzeszów - Medzilaborce (Słowacja) - Rzeszów uruchamianego.

Promocji wszystkich pociągów docierających w Bieszczady służy internetowa witryna www.KolejwBieszczady.pl, na której publikowane są informacje użyteczne dla pasażerów.

Opłata za przewóz bagażu, rowerów lub zwierząt wynosi 2 zł za każdą sztukę zabraną przez podróżnego. Zryczałtowana opłata za przejazd Kolejową Komunikacją Autobusową kursującą do Cisnej wynosi 4 zł / os.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
kolej