TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy MZK Bolesławiec w akcji specjalnej. Ewakuacja!
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.05.2020 10:00:36
Autobusy MZK Bolesławiec w akcji specjalnej. Ewakuacja! fot. MZK Bolesławiec

15 maja - rano - trwa ewakuacja mieszkańców Bolesławca w związku ze znalezionym niewybuchem

15 maja - rano - trwa ewakuacja mieszkańców Bolesławca w związku ze znalezionym niewybuchem-

Granat z okresu II wojny światowej został znaleziony podczas prac ziemnych przy ul. Góralskiej w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Saperzy zdecydowali, że musi on zostać zdetonowany na miejscu; trwa ewakuacja ponad tysiąca mieszkańców.

Akcja specjalna

Wczoraj na stronie MZK Bolesławiec pojawiła się informacja dot. dostępności autobusów MZK podczas ewakuacji mieszkańców ulic Staszica i Góralska.

-"MZK Sp. z o. o. w Bolesławcu informuje, że w dniu 15.05.2020 przy ul. Góralskiej, będzie prowadzona akcja saperska, która wymaga ewakuacji mieszkańców ul. Góralska i Staszica. W celu ewakuacji w dniu 15.05.2020 (piątek) o godz. 7:45 na przystankach MZK: Staszica - Graniczna, Staszica 105, Staszica Góralska, Staszica Małachowskiego, Góralska Ceramika, Góralska rondo zostaną podstawione autobusy MZK Sp. z o. o. w Bolesławcu, które będą odjeżdżały co 15 minut. Odjazd ostatniego autobusu nastąpi o godz. 9:30 – informuje MZK.

Rzeczniczka bolesławieckiej policji Anna Kublik-Rościszewska powiedziała w piątek PAP, że służby saperskie zdecydowały, że należy ewakuować ludzi przebywających w promieniu 300 metrów od miejsca znalezionego niewybuchu i ewakuacja obejmuje około 1,5 tys. osób.

-"Mieszkańcy mają do dyspozycji szkołę, przedszkole i autobusy podstawione przez miasto. Około godz. 10 powinna się rozpocząć akcja saperska. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa. Saperzy mają zdetonować niewybuch w miejscu jego znalezienia" - powiedziała rzecznik.

Pochodzący z okresu II wojny światowej granat o długości 35 cm został znaleziony w środę na osiedlu domków jednorodzinnych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
MZK Bolesławiec