TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy RegioJet na trasie Wiedeń-Brno-Praga-Drezno-Berlin
- Opublikowano: 04.03.2019 11:00:41
Autobusy RegioJet na trasie Wiedeń-Brno-Praga-Drezno-Berlin

Czeski przewoźnik autokarowy - w kontrze do FlixBusa - wprowadza ciekawe połączenie na trasie Wiedeń - Brno - Praga - Drezno - Berlin. RegioJet zwiększy także liczbę połączeń na trasie Praga - Drezno - Berlin.

Czeski przewoźnik autokarowy - w kontrze do FlixBusa - wprowadza ciekawą bezpośrednią trasę północ-południe na trasie Wiedeń - Brno - Praga - Drezno - Berlin. RegioJet zwiększy także liczbę połączeń na trasie Praga - Drezno - Berlin.

RegioJet ruszy z nowym połączeniem w piątek, 15 marca. Bezpośrednia linia obsłuży Wiedeń - Brno - Praga - Drezno - Berlin raz dziennie. We Wiedniu Regio Jet zatrzyma się na lotnisku Schwechat International, a następnie na wiedeńskim głównym dworcu kolejowym. W Brnie autobusy zatrzymują się na AN przed Grand Hotel, a w Pradze na dworcu autobusowym Florenc. W Dreźnie linia autobusowa ma dwa przystanki - na głównym dworcu kolejowym i na lotnisku. Z kolei w Berlinie zatrzyma się na lotnisku Berlin Schönefeld, dworcu Berlin Südkreuz i głównym dworcu autobusowym ZOB.

Nocny express

W obu kierunkach jest to połączenie nocne - z Wiednia w kierunku Berlina, autobus odjeżdża o 23:35 z lotniska we Wiedniu i o 23:55 z głównego dworca kolejowego. W przeciwnym kierunku odjazd z dworca autobusowego Berlin ZOB zaplanowano na godzinie 23:00.

Połączenie jest obsługiwane w standardzie Fun & Relax, czyli mamy nieograniczony dostęp do Wi-Fi we wszystkich krajach, gorący napój lub możliwość oglądania filmów i innych materiałów poprzez system ekranów w zagłówkach siedzeniach. Oprócz tego istnieje możliwość odwołania lub zmiany biletu (bez opłaty karnej) do 15 minut przed wyjazdem.

Praga - Drezno - Berlin

Oprócz tego czeski przewoźnik zapowiada wiosenną, autobusową ofensywę na trasie Wiedeń - Berlin, co oznacza zwiększenie liczby połączeń Regiojet na trasie Praga - Drezno - Berlin i z powrotem. To da zupełnie tutaj nowe tempo - w sumie aż 9 połączeń dziennie w każdym kierunku.

Przypomnijmy, że oprócz transportu międzynarodowego, autobusy RegioJet oferują również transport krajowy na trasach w Czechach i Niemczech. W rezultacie RegioJet wzmocni także połączenie między Dreznem a Berlinem. Aktualnie Czesi to największa konkurencja dla FlixBusa na krajowym rynku połączeń autokarowych w Niemczech. 

Przypomnijmy na koniec, że po raz pierwsze żółte autobusy RegioJet wyjechały na trasę z Brna do Pragi (wówczas pod marką Student Agency) 15 lat. W ciągu tych lat do autobusów dołączyły pociągi, które razem przetransportowały już ponad 100 milionów pasażerów. Rocznie RegioJet przewozi 16-17 milionów pasażerów!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
RegioJet
Czechy
Niemcy
Austria
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.