TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy w operacji usuwania bomby Tallboy
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.10.2020 10:00:47
Autobusy w operacji usuwania bomby Tallboy; fot. swinoujskie.info

Utrudnienia komunikacyjne podczas akcji usuwania bomby Tallboy.

Świnoujska Komunikacja Autobusowa w dniach 12-14 października udostępni autobus w celu ewakuacji mieszkańców Karsiboru.

Autobus wykona kurs o godz. 6:00 wzdłuż ulicy 1 Maja. Osoby ewakuowane odbierane będą z przystanków autobusowych. Ostatnie miejsce zbiórki, to skrzyżowanie ul. Barkowej z ul. 1 Maja w Karsiborze.

Miejsce ewakuacji - MDK Warszów ul. Sosnowa. Powrót osób ewakuowanych z MDK Warszów do Karsiboru około godz. 17:00.

Szczegóły ewakuacji na http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/15738

Bomba Tallboy

Przypomnijmy, że duże utrudnienia komunikacyjne czekają od poniedziałku do piątku kierowców wjeżdżających do Świnoujścia i wyjeżdżających z miasta podczas akcji neutralizacji w Kanale Piastowskim niewybuchu z II wojny światowej – tzw. Tallboya. Władze miasta apelują do mieszkańców o korzystanie w tych dniach z komunikacji miejskiej.

Akcja neutralizacji 5,4-tonowego niewybuchu z II wojny światowej ma się rozpocząć w poniedziałek. Nurkowie-minerzy z 12. Dywizjonu Trałowców, którzy będą prowadzić operację, przewidzieli ją na pięć dni, z czwartkiem i piątkiem jako tzw. terminami zapasowymi.

Codziennie podczas akcji marynarzy, w godz. 7-17 nie będzie czynna ogólnodostępna przeprawa promowa Centrum (to w jej pobliżu znajduje się niewybuch).

Promowe zmiany

Na wyspę Uznam, na której znajduje się centrum administracyjne Świnoujścia, będzie można przepłynąć tylko przez przeprawę Warszów. Jak zapowiedziały władze miasta, obsługiwać ją będą cztery promy – dwa Bieliki i dwa Karsibory. Bieliki będą zabierać tylko samochody osobowe i ruch pieszo-rowerowo-motorowy. Karsibory – wszystkie pojazdy.

Aby jak najbardziej zmniejszyć kolejki przed przeprawą, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zwrócił się z prośbą do mieszkańców, którzy zwykle przeprawiają się samochodami, aby w miarę możliwości w dniach akcji zrezygnowali z aut i przesiedli się do autobusów komunikacji miejskiej lub na rowery.

Prezydent zaapelował też do osób, które od 12 do 16 października planowały przyjazd do Świnoujścia o przesunięcie przyjazdu na termin po zakończeniu akcji – jeśli mają taką możliwość.

Kierowcy, jadący z Niemiec, którzy przeprawę Centrum traktują jako drogę tranzytową w głąb kraju, powinni w tym czasie kierować się na najbliższe przejścia graniczne Kołbaskowo - Pommellen i Lubieszyn - Linken. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
KA Świnoujście