TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy Yutong obsłużą polskie i litewskie lotniska
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.11.2019 15:00:50
Autobusy Yutong obsłużą polskie i litewskie lotniska

Spółka Baltic Ground Services zainwestuje 30 mln EUR w autobusy elektryczne, które miałyby obsługiwać litewskie oraz polskie lotniska. O tym pomyśle rozmawiamy z Marcinem Kucharskim, przedstawicielem marki Yutong w Polsce.

Spółka Baltic Ground Services (BGS), należąca do litewskiej, lotniczej grupy Avia Solutions Group, chce zainwestować 30 milionów euro w elektryczne autobusy obsługujące polskie i litewskie lotniska. O tym pomyśle rozmawialiśmy z Marcinem Kucharskim, przedstawicielem marki Yutong w Polsce.

Wszystkie autobusy mają być marki Yutong i chodzi o najnowsze modele U12, o którego premierze na Busworld pisaliśmy TUTAJ

Od 2020

Zdaniem litewskiej firmy AviaAM Leasing, pierwsze takie autobusy mają stare na lotniskach w Wilnie, Rydze i Warszawie już w marcu 2020 r.!

BGS chce wynajmować autobusy produkowane przez chiński Yuton od AviaAM Finance Leasing China, czyli spółki-córki Avia Solutions Group. Firma planuje w ciągu pięciu lat wymienić aż 80 autobusów na 17 lotniskach na całym świecie.

-"Pierwsze elektryczne autobusy Yutong U12 już dotarły do nas i teraz będą testowane na ulicach Wilna" – powiedział Simonas Baranaukas, rzecznik "AviaAM Leasing".

Zdaniem AviaAM Leasing, w wybranych bazach obsługi naziemnej rozpoczęła się już instalacja stacji ładowania pojazdów.

Polski reprezentant

Lotniczy pomysł przedstawił nam Marcin Kucharski, przedstawiciel marki Yutong w Polsce.

-"Wprowadzenie nowoczesnych pojazdów elektrycznych Yutong U12 do obsługi lotnisk w Europie jest bardzo dobrą wiadomością. Dla mnie szczególnie ważny jest fakt, że Yutong rozpoczął projekt ekomobilności w portach lotniczych, gdzie wykorzystanie tradycyjnych źródeł energii (paliwa lotniczego) jest zdecydowanie najbardziej szkodliwe dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii w autobusach elektrycznych Yutong lotniska staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Mam nadzieję że kolejne projekty będą z sukcesem rozwijane w kolejnych latach w europejskich portach lotniczych. Czekam z niecierpliwością na model U12 w warszawskim porcie im. Fryderyka Chopina."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Yutong
lotnsniko
Litwa