TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autokarowe przeglądy .... w trasie
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.11.2019 11:00:28
Autokarowe przeglądy .... w trasie; fot. WITD Wrocław

Inspektorzy ITD skontrolowali autobus turystyczny, który miał wbite daty przeglądów technicznych wykonanych podczas zagranicznych wyjazdów.

Inspektorzy WITD Wrocław skontrolowali autobus turystyczny, który miał wbite daty przeglądów technicznych wykonanych podczas zagranicznych wyjazdów.

14 listopada inspektorzy ITD prowadzili wspólne kontrole z policją na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Jednym z zatrzymanych pojazdów był autobus należący do polskiego przewoźnika, którym kierowca wracał z Belgii do Krakowa.

Autokar nie miał ważnego przeglądu technicznego – ostatnie badanie techniczne obowiązywało do 8 listopada bieżącego roku. Z tego powodu wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Wątpliwości inspektorów ITD wzbudziły również poprzednie daty przeglądów technicznych autobusu. Dokładna analiza danych z tachografu cyfrowego, w zestawieniu z danymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wykazała, że co najmniej w dwóch przypadkach autobus miał rzekomo przechodzić przeglądy techniczne w polskiej stacji diagnostycznej, mimo że znajdował się na pograniczu Francji i Szwajcarii.

Okoliczności badań technicznych wykonywanych na odległość wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Dolnośląskie