TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autokarowe zakupy służb. SOP z MAN-em
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.11.2019 17:00:11
Autokarowe zakupy służb. SOP z MAN-em

Kolejna służba kończy autokarowe zakupy. Tym razem to Służba Ochrony Państwa. 9 października rozstrzygnęła ona przetarg na dostawę jednego nowego autokaru. Zlecenie powędrowało do MAN-a. Przekazanie jeszcze w tym roku

Kolejna służba kończy autokarowe zakupy. Tym razem to Służba Ochrony Państwa. 9 października rozstrzygnęła ona przetarg na dostawę jednego nowego autokaru. Zlecenie powędrowało do MAN-a. Przekazanie jeszcze w tym roku.

SOP celował w autokary z nadwoziami długimi na 12 - 12,5 m, nie wyższymi niż 3,8 m i o szerokości do 2,55 m. Każdy ma umożliwiać podróż przynajmniej 42 pasażerom. Wysokie fotele pasażerskie muszą być wyposażone w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Mają być tapicerowane materiałem o podwyższonym standardzie. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0. 

Autokary mają być napędzane silnikami diesla Euro 6. Jednostki o mocy min. 290 kW muszą mieć min. 10,5 l pojemności skokowej. Policjanci byli otwarci w kwestii doboru skrzyni biegów. Autobusy będą objęte min. dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Oczekiwano bardzo szybkiej dostawy. SOP wymagał dostawy najpóźniej do 5 grudnia. Ponadto oczekiwano, że autokar będzie miał przynajmniej dwuletnią gwarancję.

23 września minął termin składania ofert. Na zakup autokaru przygotowano 1 200 000 PLN brutto. Jedyna oferta, która wpłynęła do SOP minimalnie przewyższała te szacunki.

Przedstawił ją MAN, który zaoferował nowego Lion's Coach'a. Producent "lwów" zaproponował cenę 1 293 960 PLN brutto / 1 052 000 PLN netto. Ponadto zaoferował trzyletnią gwarancję na autobus.

SOP długo nie zwlekał i na początku października rozstrzygnął przetarg. Znaleziono dodatkowe pieniądze i najpóźniej w grudniu nowych Lion's Coach trafi do służby odpowiedzialnej za ochronę naszych polityków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
SOP
MAN
autokar
  • Krzysztof Zięba – 04.11.2019

    Będą mieli się czym rozbijać.

  • Grzegorz Rutka – 04.11.2019

    Ciekawe czy mają kierowców z uprawnieniami, czy tak sobie będą jeździć? 🤔

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !