TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autokarowy protest w całej Polsce! 3 grudnia
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.11.2020 17:00:18
Autokarowy przejazd generalny! 3 grudnia w całej Polsce!

Koniec z kolejnymi listami! Czas wziąć sprawy w autokarowe ręce!

Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych wzywa autokarowe firmy do podjęcia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Proponowany termin to 3 grudnia br., między godziną 14 a 16. Miejsce - wszystkie miasta wojewódzkie.

InfoBus także przyłącza się do tego apelu i będziemy relacjonować zarówno przygotowania do protestu, jak i sam przejazd. Naszym zdaniem polski rząd nie tylko nie dba o interesy swoich obywateli – czyli w tym wypadku przewoźników autokarowych - ale nawet nie chce z nimi rozmawiać, co należy uznać za postawę lekceważącą i arogancką.

W takiej sytuacji koniec listów – wyjeżdżamy na ulice!

Autokarowe postulaty

-"Dalsze argumentowanie i wskazywanie rozwiązań, które zastosowali m.in. nasi sąsiedzi z Niemiec czy Czech przestają mieć większy sens wobec braku jakichkolwiek rządowych działań w tym kierunku. Również niezrozumiałe staje się unikanie od kilku miesięcy powołania grupy roboczej, która mogłaby wspólnie wypracować skuteczne rozwiązanie pomocowe – pisze Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych.

Ten kompletny brak zainteresowania rządu przekłada się na radykalizację postaw przewoźników i trudno im się dziwić. Przez lata oddawali do budżetu państwa miliony złotych, a teraz gdy oni sami potrzebują pomocy, rząd ma ich gdzieś.

Autokarowe postulaty są cały czas takie same. Pisaliśmy o nich przy okazji ostatniego protestu w Krakowie (szerzej o tym TUTAJ) i w Kielcach (nasza relacja TUTAJ)

Zaostrzyć formę

Jak słusznie zauważa PSPD, ostatnie akcje protestacyjne, które polegały na przejazdach kolumn autokarów po poszczególnych miastach, zostały zignorowane przez urzędników, jak i środki masowego przekazu.

Dlatego trzeba wyciągnąć z tego lekcję i uderzyć tam, gdzie rząd zaboli i tym samym przebić się do świadomości decydentów.

-"Zwracamy się do wszystkich zrzeszonych i niezrzeszonych przewoźników autokarowych o tworzenie grup protestacyjnych w danych województwach oraz o wskazywanie osób, koordynujących działania organizacyjne - wzywa PSPD. - Akcja protestacyjna powinna być przeprowadzona w formie przejazdu autokarów do centrów aglomeracji wojewódzkich, w tym miasta Warszawy. Na podjęcie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej proponujemy termin 3 grudnia br. między godziną 14 a 16 we wszystkich miastach wojewódzkich."

Kilkadziesiąt autokarów poruszających się na ograniczonej przestrzeni, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, będzie skutecznie oddziaływało na ruch drogowy w centrum miasta. Może wtedy zostaniemy dostrzeżeni?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
protest
autokar
PSPD