TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autokary Sindbada pojadą na Wyspy!
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.05.2020 11:00:05
Autokary Sindbada pojadą na Wyspy! fot. Sindbad

W sytuacji znoszenia antywirusowych restrykcji oraz sporej liczby zapytań ze strony pasażerów, Sindbad podjął decyzję o reaktywacji trasy Polska-Wielka Brytania.

Brak lotniczej konkurencji i nowe zasady kwarantanny po przekroczeniu granicy spowodowały, że opolska platforma podjęła decyzję o uruchomieniu w maju linii Polska-Wielka Brytania.

To oznacza wielki powrót autokarów na trasę, która w latach 90-tych cieszyła się ogromną popularnością wśród autobusowych przewoźników i tak naprawdę na niej międzynarodowa brana zbudowała swoją siłę. Historia zatacza krąg...

Nowe zasady

Przypomnijmy – od 4 maja nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym. Brak kwarantanny odnosi się do osób przekraczających granicę RP stanowiącą granicę wewnętrzną, tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią.

Przekroczenie granicy w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu nauki w RP lub państwie sąsiadującym należy udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej podczas kontroli na granicy.

Start 9 maja

W sytuacji znoszenia antywirusowych restrykcji i sporej liczby zapytań ze strony pasażerów, Sindbad podjął decyzję o reaktywacji trasy Polska-Wielka Brytania w sobotę, 9 maja.

Powrót do Polski w poniedziałek, 11 maja. Wyjazdy i powroty będą realizowane w poniedziałki, środy i soboty.

-"Z uwagi na zamknięcie przystanku Victoria Station w Londynie, uruchomiliśmy w tym mieście tymczasowy przystanek – Victoria Green Line Bus Station, znajdujący się po drugiej stronie Buckingham Palace Road (współrzędne: 51.4928741 -0.1461883). Informujemy, że bilety zakupione w ofercie specjalnej na połączenie do/z Wielkiej Brytanii nie podlegają zwrotom i nie łączą się z żadnymi zniżkami. Więcej szczegółów dot. przejazdu znajdą Państwo pod rozkładem jazdy każdej linii – czytamy w komunikacie Sindbada.

Identycznie, jak w ramach linii do Niemiec – o których pisaliśmy TUTAJ – w autokarach wyruszających do Anglii obowiązują specjalne zasady dot. podróżowania:

  • W trakcie oczekiwania na autokar, należy zachować bezpieczny dystans pomiędzy innymi osobami znajdującymi się na przystanku

  • Przy zakupie biletu klient zobowiązany jest podać numer swój telefonu kontaktowego oraz adres e-mail, w razie konieczności kontaktu w związku z ewentualnymi zmianami w realizacji kursu.

  • Do czasu zniesienia restrykcji dot. zachowania dystansu społecznego, Sindbad gwarantuje pasażerom podwójne miejsce siedzące w autokarze, ponadto pierwszy rząd za kierowcą pozostaje niedostępny dla pasażerów,

  • Każdy pasażer ma bezwzględny obowiązek posiadania i podróżowania w maseczce ochronnej lub przyłbicy

  • Pasażer, u którego widoczne będą objawy takie jak wysoka temperatura, kaszel, duszności (niezwiązane z chorobą przewlekłą), nie będzie mógł korzystać z przejazdu,

  • Na pokładzie każdego autokaru znajdują się środki dezynfekujące do rąk,

  • Każdy pasażer ma obowiązek zapoznania się (przed podróżą) z wytycznymi dot. możliwości przekraczania granicy oraz zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego,

  • Po każdym kursie autokary podlegają dezynfekcji specjalnymi środkami na bazie alkoholu, a po powrocie na bazę, pojazdy są dodatkowo kompleksowo ozonowane.

Jak informuje na koniec Sindbad:

-"Na ten moment możliwa jest wyłącznie podróż do/z miejscowości wskazanych w powyższym rozkładzie. Mamy nadzieję, że wraz z upływem czasu, uda się przywrócić linie do kolejnych krajów."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
autokar
Sindbad
W. Brytania