TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Automet MiniCity Electric jako telebus. W Krakowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.11.2020 13:00:54
Automet MiniCity Electric jako telebus. W Krakowie

Od dzisiaj, 14 listopada, pasażerów krakowskiego tele-busa będzie woził autobus elektryczny marki Automet.

Od soboty, 14 listopada do czwartku 26 listopada po pasażerów korzystających z tele-busa MPK Kraków czeka niespodzianka.

Przyjedzie po nich autobus elektryczny Automet MiniCity Electric na bazie furgony Mercedes-Benz Sprinter.

Nie tylko w centrum

Decyzja MPK Kraków o dwutygodniowych testach minibusa Autometu dobrze rokuje an przyszłość. To pokazuje, że miasto stawia nie tylko na ekologie w ścisłym centrum, ale także na peryferiach, gdzie operują tele-busy.

MiniCity Electric ma 8 m długości i może przewozić 22 pasażerów w tym 13 na miejscach siedzących (obecnie z powodu pandemii SARS CoV-2 liczba osób podróżujących jest ograniczona do 30 proc. wszystkich dostępnych miejsc). Jednostką napędową tego autobusu jest silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterie litowo-jonowe o pojemności 78 kWh, co zgodnie z informacjami producenta, pozwoli na przejazd do 170 km na jednym ładowaniu.

Autobus posiada platformę wjazdową dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest także wyposażony w klimatyzację.

Elektryczna flota

MPK w Krakowie ma obecnie 28 autobusów elektrycznych (z testowanym pojazdem Automet MiniCity Electric będzie ich 29). W przyszłym roku ta liczba zdecydowanie się zwiększy. Do Krakowa zostanie bowiem dostarczonych 50 elektrycznych autobusów przegubowych, które zostały zakupione w ramach projektu unijnego.

Przypomnijmy, że tele-bus funkcjonuje w Krakowie od 2007 roku w rejonie Płaszowa i Rybitw. Autobusy kursujące w ramach tej usługi nie mają stałej trasy. Mieszkańcy tego rejonu Krakowa sami decydują o tym gdzie się zaczyna i kończy przejazd. W ciągu 13 lat Tele-bus rozszerzał swoje granice cztery razy. Ofertą Tele-busa zostały objęte przede wszystkim szkoły. Po zakończeniu budowy nowej linii tramwajowej do Małego Płaszowa, Tele-bus stał się także wygodnym środkiem podróży do tramwaju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MINI
MPK Kraków
Automet