TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Automet z umową w Łasku. 4 x Sprinter MiniCity
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.09.2018 15:00:56
fot. UM Łask

6 września nastąpiło podpisanie umowy między gminą Łask a firmą AUTOMET Group z Sanoka. Przedmiotem umowy jest dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów. Wartość inwestycji to 2,33 mln PLN brutto.

6 września nastąpiło podpisanie umowy między gminą Łask a firmą Automet Group z Sanoka. Przedmiotem umowy jest dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych autobusów dla gminy Łask w ramach projektu pn. "Modernizacja transportu publicznego". Wartość inwestycji to 2,33 mln PLN brutto.

Łask dwa razy musiał podchodzić do zakupu 4 autobusów klasy MINI. Za pierwszym razem miastu to się nie udało z powodu braku ofert. Nikt nie chciał dostarczyć miastu minibusów w wymaganych przez urzędników terminach tj. w sierpniu i październiku br.

Pod koniec marca ogłoszono nowy przetarg. Wydłużono w nim termin dostawy do 8 miesięcy od podpisania umowy. 4 nowe autobusy klasy MINI miały mieć długość do 8 m, szerokość od 1,95 m do 2,4 m, wysokość max. 3,1 m oraz płaską podłogę bez progów w części wejściowej i bez stopni w drzwiach. Wejście do pojazdu będzie odbywać się poprzez jedne podwójne drzwi o szerokości 1200 mm. Silnik spalinowy o pojemności skokowej od 2,1 do 4,5 l oraz mocy minimum 120 kW musiał spełniać normę spalania Euro 6.

7 maja upłynął termin składania ofert. Na zakup 4 minibusów Łask przygotował 1 020 600 PLN brutto. Koszt pozyskania jednego pojazdu przyjęto na poziomie 207 439 PLN netto. Przy tak skonstruowanym budżecie nie było zaskoczenia, że jedyna oferta, która wpłynęła w postępowaniu przekracza te szacunki.

Przedstawił ją sanocki Automet. Propozycja producenta przewyższa ponad dwukrotnie łaski budżet. Opiewa ona na 2 332 572 PLN brutto. Jeden minibus został więc wyceniony na 474 100 PLN netto.

Długo czekaliśmy na decyzję miasta. Ostatecznie przystało ono na propozycję Autometu. 6 września strony podpisały kontrakt. To oznacza, że 4 autobusy miejskie typu Sprinter MiniCity trafią do Łaska na przełomie kwietnia i maja 2019 r. Każdy będzie mógł przewieźć do 30 osób. Będą wyposażone w klimatyzację, komplet tablic elektronicznych, kasowniki oraz monitoring.

Natomiast już w tym roku zaczną do miasta przyjeżdżać autobusy Iveco Crossway 10,8LE. Łask zamówił łącznie 10 takich pojazdów za 9 042 960 PLN brutto. Oznacza to, że jeden autobus będzie kosztował miasto 735 200 PLN netto. Tym samym już niedługo zacznie się długo wyczekiwana modernizacja leciwej floty Zakładu Komunikacji Miejskiej w Łasku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Łask
UM
ZKM Łask
Automet
Mercedes