TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bełchatów na MAXI-zakupach. 3 x diesel, 3 x 'elektryk'
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.04.2018 14:15:48
fot. belchatow.pl

Po kilkuletniej przerwie w Bełchatowie pojawią się nowe autobusy. Miasto ogłosiło dziś dwuczęściowy przetarg na dostawę 6 pojazdów. Będą to diesle oraz elektrobusy. Na zakupy magistrat ma przygotowane niespełna 5,6 mln PLN netto.

Po kilkuletniej przerwie w Bełchatowie pojawią się nowe autobusy. Miasto ogłosiło dziś dwuczęściowy przetarg na dostawę 6 pojazdów. Będą to diesle oraz elektrobusy. Na zakupy magistrat ma przygotowane niespełna 5,6 mln PLN netto.

Postępowanie jest podzielone na dwa zadania. W pierwszym miasto chce wybrać dostawcę trzech autobusów z silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Pojazdy muszą posiadać nadwozia u długości 9 – 12 (+- 2%) i umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom. Nie mniej niż 27 osób ma mieć zapewniony przejazd na miejscach siedzących. Na te pojazdy przygotowano budżet w wysokości 2 639 024,37 PLN netto. Oznacza to, że za jeden autobus miasto jest gotowe zapłacić nie więcej niż 879 674,79 PLN netto.

W drugiej części bełchatowscy urzędnicy wyłonią dostawcę trzech elektrobusów z dedykowanym osprzętem do ładowania. I w tym przypadku muszą to być konstrukcje z nadwoziami o długości 9 – 12 m (+- 2%). Każdy z nich musi umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym nie mniej niż 22 na miejscach siedzących. Na zakup elektrobusów i ładowarek do nich w Bełchatowie przygotowali 5 949 999,99 PLN netto. Jeden "elektryk" wraz z pakietem do ładowania miałby więc kosztować 1 983 333,33 PLN netto.

Zdobywcy obydwu zleceń będą mieli identyczny czas na wywiązanie się z dostawy. Mają one nastąpić w ciągu 360 dni od podpisania umów.

Czas na warunki formalne postępowania. W części "spalinowej" są to:

  • Min. 2 mln PLN zdolności finansowej
  • Dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat min. 2 autobusów miejskich niskopodłogowych w ramach jednej dostawy o wartości nie mniejszej niż 1,8 mln PLN netto
  • Wadium 75 000 PLN

Z kolei od oferentów w zadaniu "elektrycznym" miasto wymaga:

  • Min. 5 mln PLN zdolności finansowej
  • Dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat min. 2 elektrobusów miejskich niskopodłogowych w ramach jednej dostawy o wartości nie mniejszej niż 3 mln PLN netto
  • Wadium 100 000 PLN

Otrzymane oferty w Bełchatowie cenią przy pomocy ceny, która ma 60% oraz warunków gwarancji oraz wybranych rozwiązań technicznych. Łącznie można w nich ugrać do 40% punktów. Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 22 maja.

To pierwsze od siedmiu lat zakupu nowych autobusów w Bełchatowie. W 2011 tamtejsze MZK pozyskało osiem Solarisów Urbino 12, a rok wcześniej dwa Autosany Solina. Łącznie tabor bełchatowskiego przewoźnika liczy 19 autobusów. Umożliwiają one obsługę dziewięciu połączeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Bełchatów
UM
MZK Bełchatów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.