TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Berlin ma już 100 elektrobusów. Niezawodność ponad 91%
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.10.2020 17:00:03
Berlin ma już 100 elektrobusów. Niezawodność ponad 91%; fot. BMVI

Ważny kamień milowy w historii elektryfikacji berlińskiego taboru.

13 października miał miejsce ważny moment w procesie elektryfikacji floty BVG Berlin. Miejski przewoźnik wprowadził do ruchu setny autobus z napędem elektrycznym.

Dodajmy, że trzon elektrycznej floty BVG stanowi marka Solaris, a jej gotowość eksploatacyjna zdaniem BVG wynosi ponad 91 procent. Łącznie berlińskie elektrobusy pokonały już dwa miliony kilometrów, oszczędzając około 2800 ton CO2.

Aktualny stan

Oprócz stu już jeżdżących po stolicy Niemiec ebusów, BVG odbiera jeszcze na 21 kolejnych egzemplarzy, które za moment zostaną dopuszczone do ruchu pasażerskiego. Do końca roku do obsługi pasażerów trafi łącznie 137 elektrycznych autobusów.

A to nie koniec - aby jeszcze bardziej przyspieszyć elektryfikację, spółka BVG ogłosiła obecnie przetarg na 90 kolejnych elektrycznych jednopłatów, które mają zostać dostarczone w 2022 roku. O tym postępowaniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Bezemisyjnie po 2030

Regine Günther, senator ds. Środowiska, transportu i ochrony klimatu powiedziała: -"100 ebusów sprawia, że ​​Berlin jest bardziej przyjazny dla klimatu, czystszy i cichszy. Dzięki autobusom nie tylko zmieniamy nasze miasto, ale także dajemy ważny impuls do rozwoju bardziej wydajnych pojazdów komunikacji miejskiej. Tym, samym Berlin wnosi ważny wkład w globalną ochronę klimatu."

Z kolei Eva Kreienkamp, ​​CEO BVG dodała: -"To ważny kamień milowy w historii BVG: po zaledwie 18 miesiącach od wejścia pierwszego ebusu do sieci, teraz mamy 100 elektrobusów. To wielkie osiągnięcie. Teraz wykorzystamy ten impet, aby zelektryfikować pierwsze 10 procent naszej floty autobusowej do końca roku. Zaangażowanie naszych ekspertów oraz wysoki poziom niezawodności nowych pojazdów utwierdzają nas w przekonaniu, że już od 2030 roku będziemy jeździć po berlińskich ulicach bez lokalnych emisji."

Obecna flota berlińskich autobusów elektrycznych składa się z:

  • 72 autobusów solo klasy MAXI typu Solaris Urbino 12 electric,

  • 15 autobusów solo klasy MAXI typu Mercedes-Benz eCitaro

  • 14 autobusów przegubowych Solaris Urbino 18 electric.

Pojazdy te jeżdżą obecnie głównie na linii 200 (wszystkie autobusy przegubowe) oraz 142, 147, 155, 194, 250, 259, 294, 300 i 347.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Solaris
Mercedes
Niemcy