TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białoruś testuje … chiński autobus autonomiczny [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.05.2020 11:00:19
Białoruś testuje … chiński autobus autonomiczny [FILM]; fot. Paweł Orłowski /mlyn.by/

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się białoruskim parku przemysłowym "Wielki Kamień".

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się białoruskim parku przemysłowym “Wielki Kamień". Wcześniej pisaliśmy o produkcji elektrobusów dla firmy Hess, a teraz mamy test chińskiego autobusu autonomicznego.

Pierwszym takim pojazdem w kraju przejechał się 12 maja szef administracji obwodu mińskiego Alaksandr Turczyn i kierownictwo chińsko-białoruskiego parku przemysłowego “Wielki Kamień" – pisze portal mlyn.by.

5G

12 maja inwestorzy z Chin zaprezentowali swój nowy projekt – chiński autobus autonomiczny, który działa w dwóch trybach – w pełni autonomicznym i ręcznie. Prototyp rozwija maksymalną prędkość 40 km/h. Zasięg autonomicznego autobusu wynosi 180 kilometrów, a pełne ładowanie akumulatorów trwa ponad 4 godziny.

Podczas pokazu zrobiono rundę po terenie parku przemysłowego. Po historycznym przejeździe Alaksandr Turczynau podzielił się wrażeniami i opowiedział o perspektywach wprowadzenia takiego transportu w obwodzie mińskim, którym kieruje. Próbny przejazd autobusu bez kierowcy nadzorował też ... oficer drogówki.

Zobaczcie to na filmie:

O dalszym wdrażaniu projektu przewodniczący mińskiego obwodowego komitetu wykonawczego rozmawiał z kierownictwem parku przemysłowego. Białoruski urzędnik omówił też z chińskimi inwestorami ich aktualne projekty.

Chiński przemysł motoryzacyjny jest obecny na Białorusi od lat. W zakładach BelGee montowane są sedany i SUVy chińskiej marki Geely.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
autonomia
Chiny
Białoruś