TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok: Wypadek autobusu na linii 103
PAP - Opublikowano: 12.02.2019 10:00:00
Białystok: Wypadek autobusu na linii 103; fot. miastobialystok.pl

12 lutego osiem osób rannych w wypadku autobusu na podmiejskiej trasie.

12 lutego osiem osób, w tym pięcioro uczniów, trafiło do szpitala po wypadku autobusu komunikacji miejskiej, który na drodze serwisowej k. podbiałostockich Łysek zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie. Ranna została też pasażerka auta osobowego, które zjechało z drogi w tym samym miejscu.

Wypadek miał miejsce na drodze serwisowej biegnącej wzdłuż trasy krajowej nr 8 Białystok-Warszawa. Na samej "krajówce" utrudnień w ruchu nie było.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na oblodzonej drodze doszło do dwóch oddzielnych zdarzeń. Najpierw na zakręcie w poślizg wpadł tam osobowy mercedes; auto wypadło z drogi do rowu. Kilkanaście minut później nadjechał autobus linii 103, obsługujący trasę Choroszcz-Białystok i również w tym miejscu wpadł w poślizg. Autobus też zjechał do rowu, uderzył w tył stojącego tam już samochodu osobowego i przepchnął go o ok. 40 m.

Jak poinformował Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, w sumie do szpitala trafiło z obrażeniami dziewięć osób, z czego osiem (w tym pięcioro małoletnich) z autobusu. Według danych policji, autobusem w czasie porannego szczytu jechało do Białegostoku ok. 50-60 osób. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, zastali tam 19 osób z autobusu, bo pozostałe oddaliły się z tego miejsca, prawdopodobnie szukając innego dojazdu do miasta.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Zdjęcia dzięki portalowi miastobialystok.plSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Podlaskie
  • Sebbastian Pioro – 13.02.2019

    Tak służby drogowe dbają o nawierzchnie dróg. Szkoda, że w Polsce zarządcy dróg nie są współodpowiedzialni za wypadki komunikacyjne ... Znam dwa miejsca w Warszawie gdzie dopiero po spektakularnych wypadkach drogowcy naprawili nawierzchnie. 1. Most Grota Roweckiego przy FSO w kierunku Marek naprawiono nawierzchnie dopiero jak chłopak ściągnął 5 osób z przystanku i spadł na dół z nimi - kolejny były tam latami nienaprawiane 2. Puławska na wysokości wyścigów - kiedy dziennikarz motoryzacyjny rozbił tam ferrari - dwie muldy najdroższe były tam od lat i drogowcy olewali naprawę W Polsce najszybciej naprawia się drogi - stawia się ograniczenie prędkości i drogowcy uważają drogę za naprawioną

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.