TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bielany kupują jeden elektrobus szkolny
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.02.2020 14:00:27
Bialany kupują jeden elektrobus szkolny

Moda na elektrobusy coraz bardziej dociera na prowincję. Gmina Bielany z powiatu sokołowskiego szuka od dziś, 11 lutego dostawcy jednego autobusu elektrycznego. Nowy nabytek zostanie przeznaczony do obsługi przewozów szkolnych.

Moda na elektrobusy coraz bardziej dociera na prowincję. Gmina Bielany z powiatu sokołowskiego szuka od dziś, 11 lutego dostawcy jednego autobusu elektrycznego. Nowy nabytek zostanie przeznaczony do obsługi przewozów szkolnych.

Czego chcą w Bielanach?
Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusu elektrycznego dostosowanego do przewozu dzieci. Ogólne wymagania wskazują, że chodzi o konstrukcję będącą kompromisem między klasą MIDI i MAXI. Szczegółowe wymagania są następujące:

  • Autobus elektryczny dostosowany do przewozu dzieci.

  • Ładowarka mobilna do ładowania autobusu.

  • Ilość miejsc siedzących: co najmniej 41 + kierowca.

  • Homologacja na co najmniej 19 miejsc stojących.

  • Autobus musi być przystosowany do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami tj: powinien być wyposażony w co najmniej: jedno stanowisko dla wózka inwalidzkiego zaopatrzone w przycisk sygnalizujący kierowcy zamiar opuszczenia autobusu

  • Przebieg na jednym ładowaniu minimum 160 km.

  • Minimalna ilość cykli ładowania akumulatorów nie mniej niż 3 000 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20 % jego wartości początkowej, oznacza to, że po 3 000 cykli ładowania pojemność energetyczna akumulatorów nie może być mniejsza niż 80 % jej wartości początkowej, przy czym minimalny okres użytkowania akumulatorów nie może być krótszy niż 10 lat.

Wnętrze autobusu w szczególności ma być wyposażone w kabinę kierowcy typu otwartego z kieszenią na dokumenty, mikrofon dla kierowcy i głośniki rozmieszczone na całej powierzchni autobusu, a siedziska dla pasażerów wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Kolor tapicerki siedzisk jest do uzgodnienia na etapie realizacji zamówienia. Pojazd ma być wyposażony w monitoring wizyjny, a kolorystyka zewnętrzna zostanie ustalona na etapie realizacji zamówienia.

Formalności i terminy
Z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że "e-gimbus" ma zostać przekazany Bielanom do 16 października 2020 r. To trochę mało.

Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 500 000 PLN. Warunek doświadczenia jest liberalny. Oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich trzech lat dostawą minimum jednego elektrobusa. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 42 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 16 marca. Propozycje, które otrzymają w Bielanach będą oceniane przy pomocy dwóch kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. Pozostałe 40% to warunki gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
gimbus
Kangur
Bielany