TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bielski PKS z kompletem 26 gazowych autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.09.2020 19:00:42
Bielski PKS z kompletem 26 gazowych autobusów ; fot. PKS Bielko-Biała

Śląskie/ 13 autobusów napędzanych gazem dotarło do bielskiego PKS. Co ważne firma posiada już własną stację tankowania CNG.

PKS Bielsko-Biała otrzymał w poniedziałek, 14 września, 13 kolejnych, nowych autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

To reszta z zamówionych 26 pojazdów. Pierwszych 13 wyjechało już na drogi – podał prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, do którego należy PKS, Radosław Ostałkiewicz.

Własna stacja

-"Myślę, że około miesiąca będziemy potrzebowali na formalności: ubezpieczenie i rejestrację, a także na próbne pierwsze tankowanie. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to w październiku powinny zacząć kursować" – powiedział prezes Ostałkiewicz.

Radosław Ostałkiewicz poinformował, że zakup nowoczesnych autobusów umożliwi wycofanie najstarszych w taborze przewoźnika pojazdów.

Ostałkiewicz dodał, że PKS posiada już własną stację tankowania CNG.

PKS Bielsko-Biała kupił 26 12-m autobusów w firmie Solaris Bus & Coach latem ub.r. Wszystkie napędzane są gazem. W pojazdach zainstalowany został również system dynamicznej informacji pasażerskiej. Swobodnie będą z nich mogli korzystać niepełnosprawni. Producent zaoferował je za cenę brutto w wysokości 32 mln zł. Ostałkiewicz poinformował, że 70 proc. kwoty na projekt, czyli 22,6 mln zł, pochodziło z funduszy UE.

Zmiana nazwy

Prezes Związku przypomniał, że od 1 stycznia przyszłego roku zmieniona zostanie nazwa przewoźnika. Nazwa PKS w Bielsku-Białej zostanie zastąpiona przez Komunikacja Beskidzka.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny powstał, by organizować publiczny transport pasażerski w powiecie bielskim – w gminach Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Ma 100 proc. udziałów w PKS Bielsko-Biała, który dysponuje obecnie ok. 80 autobusami. Do Związku przystąpią także Kęty w województwie małopolskim. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
PKS Bielsko-Biała
Solaris