TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bielskie testy weneckiego Solarisa Urbino electric
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2020 10:00:03
Testowy autobus elektryczny Solaris Urbino 12 IV

24 października w Bielsku-Białej rozpoczęły się dwutygodniowe testy autobusu Solaris Urbino 12 electric.

24 października na dwutygodniowe testy przyjechał do bielskiego MZK elektryczny Solaris Urbino 12 electric.

Pojazd będzie testowany na liniach komunikacyjnych nr 6, 7, 8, 12, 21 oraz 28. Szczegółowy harmonogram testów jest dostępny TUTAJ

Z Wenecji do … Polski

Elektrobus Solarisa (przeznaczony dla Actv w Wenecji) wyposażony jest w baterie o pojemności 240 kWh, podzielone na 6 pakietów, z których każdy wynosi 40 kWh. Baterie o pojemności 160 kWh umieszczono z tyłu pojazdu, a pozostałych 80 kWh zainstalowano na dachu, nad pierwszą osią. Energia w bateriach uzupełniana jest za pomocą umieszczonego na dachu pantografu oraz poprzez tradycyjne złącze plug-in. Pierwsze z rozwiązań o mocy do 450 kW gwarantuje szybkie doładowanie baterii na trasie, natomiast popularna "wtyczka" służy do uzupełnienia baterii w zajezdni w czasie nocnej przerwy.

W 12-metrowym elektrycznym Solarisie została zamontowana oś elektryczną ZF, w którą wbudowane są dwa niezależne silniki elektryczne o maksymalnej mocy 2 x 125 kW. Rozwiązanie to pozwala na lepsze wykorzystanie wnętrza pojazdu, a także obniża jego masę.

-"Ciekawym, rzadko spotykanym dotąd w Polsce rozwiązaniem jest umiejscowienie siedzeń naprzeciwko drugich drzwi i przeniesienie miejsca dla pasażerów niepełnosprawnych podróżujących na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów z dziećmi w wózkach dziecięcych z prawej strony drugich drzwi - informuje Komunikacja Miejska w Bielsku-Białej.

Dodajmy na koniec, że Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej nie ma jeszcze własnych autobusów elektrycznych. W ostatnim czasie przewoźnik jednak intensywnie testuje elektrobusy (m.in. eCitaro) z myślą o wprowadzeniu ich do swojej floty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MZK Bielsko-Biała
Solaris