TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BlaBlaBus wraca na niemiecki rynek
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.06.2020 12:00:54
BlaBlaBus wraca na niemiecki rynek

Po trzymiesięcznej, wirusowej przerwie ponownie ruszyły ekspresowe, autobusowe połączenia BlaBlaBus w Niemczech.

Po trzymiesięcznej, wirusowej przerwie ponownie ruszyły ekspresowe, autobusowe połączenia BlaBlaBus w Niemczech.

To jak na razie najbliższy Polski kraj, gdzie z tej usługi mogą skorzystać polscy pasażerowie. O decyzji o niewchodzeniu francuskiej platformy na nasz rynek pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ.

Niemiecki powrót

24 czerwca – po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej przez COVID-19 – Niemice pasażerowie mogą nie tylko podróżować autokarami FlixBusa, ale także BlaBlaBus.

Platforma wznowiła przejazdy i na start proponuje 11 niemieckich miast, w tym mocno obstawioną linię Hamburg – Berlin (17 kursów dziennie!)

Od 9 lipca zostaną dodane kolejne miejsca w Niemczech i innych krajach europejskich, takich jak Amsterdam, Praga i Paryż.

Co ciekawe, aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi antywirusowej higieny, na autobus można zarezerwować tylko co drugie miejsce.

BlaBlaBus należy do francuskiej firmy Comuto, która jest najbardziej znana w Europie z aplikacji BlaBlaCar, która jest coraz popularniejsza także w Polsce.

Z kolei nowa oferta BlaBlaBus, dostępna jest od około roku i jak na razie obejmuje przede wszystkim Europę Zachodnią. Na niemieckim rynku autokarowych połączeń dalekobieżnych konkuruje z jego liderem – platformą FlixBus, który ruszył w Niemczech z końcem maja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
autokar
BlaBlaBus
Niemcy