TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BMZ Poland i SolTech razem na rzecz magazynowania energii
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2018 13:42:48

BMZ Poland i SolTech Service wspólnie stworzą rozwiązania do magazynowania i udostępniania energii

Wyspecjalizowana w produkcji baterii litowo-jonowych i systemów magazynowania energii gliwicka firma BMZ Poland oraz wrocławska spółka SolTech Service wspólnie stworzą rozwiązania, dzięki którym będzie można nie tylko wytwarzać i magazynować energię, ale i zarabiać na jej udostępnianiu.

"Na rynku dostępne są już wszelkie technologie niezbędne do utworzenia w pełni funkcjonalnego magazynu energii. Razem z naszym partnerem, firmą SolTech Service, który jest dystrybutorem sprzętu m.in. dla instalacji fotowoltaicznych, możemy zaoferować klientowi całościowe rozwiązanie łącznie z montażem systemu magazynowania energii" – wyjaśnił kierownik sprzedaży magazynów energii w BMZ Poland Maciej Gajda, cytowany we wtorkowym komunikacie prasowym spółki.

Chodzi o magazynowanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł - np. wiatrowych czy fotowoltaicznych. "Przy sprzyjającej pogodzie, gdy generowana jest duża ilość prądu, magazyn gromadzi ją i przechowuje praktycznie bez strat. Powstały zapas można w ten sposób zachować na okres, w którym produkcja prądu będzie mniejsza i wtedy skonsumować tę darmową energię" - powiedział Andrzej Cebrat z firmy SolTech Service.

Dzięki inwestycji w system magazynowania "zielonej" energii użytkownicy zyskają niezależność energetyczną, a przy tym będą mogli zarabiać na komercyjnym udostępnianiu gromadzonego prądu. Przyjęta w ub. roku ustawa o rynku mocy dała możliwość otrzymywania wynagrodzenia nie tylko za sprzedaż energii, ale również za gotowość do jej dostarczenia.

Posiadająca fabrykę w Gliwicach Grupa BMZ należy do liderów rynku inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Niedawno firma opracowała system magazynowania energii przeznaczony do gospodarstw domowych, małych i średnich firm oraz niewielkich zakładów produkcyjnych. SolTech Service Telecom zajmuje się m.in. monitoringiem energetycznym obiektów oraz poprawą efektywności energetycznej budynków.

Stworzony w Gliwicach system ESS X (Energy Storage Systems X) daje możliwość taniego magazynowania energii słonecznej w ciągu dnia, by później wykorzystać ją w domu czy firmie. Twórcy tego rozwiązania wskazują, iż jest to odpowiedź na trwający rozkwit systemów fotowoltaicznych, wpisujących się w globalny trend rewolucji energetycznej. System ma większą pojemność (ponad 10 kWh) niż wcześniejsze, mniejsze modele, przy tej samej objętości i wadze.

Polska filia BMZ zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników; dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów, skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i innych produktów. Oprócz prowadzenia produkcji, BMZ Poland także projektuje i rozwija baterie oraz inne rozwiązania w swoim dziale badań i rozwoju.

Jak podał przed kilkoma tygodniami Urząd Miasta w Gliwicach, BMZ Poland planuje rozbudowę, związaną ze wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na baterie litowo-jonowe. Firma działa w Gliwicach od 2010 r. W ubiegłym roku wybudowała własną siedzibę z nowoczesnymi halami produkcyjnymi, magazynami, laboratoriami badawczymi i biurami; teraz zapadła decyzja o budowie magazynu z powierzchnią biurowo-socjalną. Prace przy nowej inwestycji mają ruszyć jesienią tego roku.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bateria
elektromobilność
BMZ Poland
SolTech
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.