TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BMZ Poland nadal inwestuje
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.01.2018 12:50:18 1 komentarz
BMZ Poland nadal inwestuje

Po budowie nowej siedziby, biur i magazynów przy ul. Einsteina w gliwickiej podstrefie przyszedł czas na rozbudowę. BMZ Poland planuje wzniesienie hali magazynowo-montażowej z budynkiem administracyjnym.

Po budowie nowej siedziby, biur i magazynów przy ul. Einsteina w gliwickiej podstrefie przyszedł czas na rozbudowę. BMZ Poland planuje wzniesienie hali magazynowo-montażowej z budynkiem administracyjnym. Nowa inwestycja z pewnością zwiększy zatrudnienie w spółce.

BMZ Poland jest częścią BMZ the Innovation Group, wiodącego na globalnym rynku dostawcy inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową. Firma specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych systemów bateryjnych, w tym systemów podtrzymywania i magazynowania energii. Produkowane przez nią baterie litowo-jonowe znajdują zastosowanie m.in. w aplikacjach medycznych, elektrycznych rowerach i skuterach, elektronarzędziach i pojazdach hybrydowych. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum "Polski E-BUS", powołanego z inicjatywy partnera – firmy Ursus Bus. Konsorcjum powstało w celu realizacji projektu budowy innowacyjnego autobusu elektrycznego.

Teraz spółka planuje poszerzenie oferty o produkcję zestawów akumulatorowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Wiąże się to z rozbudową – BMZ Poland wybuduje nową halę magazynowo-montażową i zatrudni kolejnych pracowników. Inwestycja zajmująca około 15 000 m2 powierzchni użytkowej rozpocznie się na przełomie lata i jesieni 2018 roku, a finalizacja planowana jest na koniec 2019 roku.

W grudniu ub. roku firma ogłaszała, że poszukuje 150 pracowników do zwiększającej produkcję gliwickiej fabryki. Podczas wrześniowego uruchomienia nowego zakładu przedstawiciele BMZ deklarowali zwiększenie zatrudnienia w dwa lata z niespełna 700 do ponad 1000 osób.

BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum "Polski E-BUS", powołanego z inicjatywy partnera – firmy Ursus Bus. Konsorcjum powstało w celu realizacji projektu budowy innowacyjnego autobusu elektrycznego. Grupa BMZ zatrudnia ok. 2,3 tys. pracowników w Niemczech, Polsce, Francji, USA, Chinach i Japonii. Obroty grupy sięgają ok. 350 mln euro, z czego ok. 100 mln euro w Polsce (z perspektywą zwiększenia do 200 mln euro w 2018 r.). Grupa BMZ ma ok. 2 tys. klientów. Realizuje ponad 250 nowych projektów rocznie. Autobusy elektryczne oparte o systemy zasilania BMZ jeżdżą m.in. w Holandii, Czechach, Niemczech, Austrii, Francji oraz Wielkiej Brytanii.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
BMZ Poland
bateria
  • no i co? – 18.01.2018

    Chciałbym te autobusy zobaczyć, bo ciągle o bmz czytamy ale zdjęć autobusów brak, takich wdrożonych a nie deklarowanych przez PR.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.