TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BMZ Poland zaprasza na III seminarium Energia Elektromobilności
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.08.2019 13:00:19
BMZ Poland zaprasza na III seminarium Energia Elektromobilności

W dniach 26-27 września odbędzie się w Gliwicach III edycja szkoleń pod nazwą Energia Elektoromobilności. Prezentujemy agendę tego bezpłatnego dla samorządowców spotkania.

W dniach 26-27 września odbędzie się w Gliwicach III edycja szkoleń pod nazwą Energia Elektoromobilności. Prezentujemy agendę tego bezpłatnego dla samorządowców spotkania.

Elektromobilność to rzeczywiste wyzwanie przed jakim stajemy – samorządy, spółki komunalne i mieszkańcy tworzący nasze wspólnoty lokalne. Infrastruktura, odpowiednie przygotowanie taboru, kalkulacje, wreszcie pytanie – jakie rozwiązania sprawdzą się w naszych warunkach. Istotne aspekty inwestycji związanych z rozwojem elektromobilności, jakie stoją przed rozwijającym się rynkiem w Polsce.

To kluczowe obszary poruszane podczas warsztatów technicznych jakie spółka BMZ Poland zdecydowała się uruchomić z końcem 2018 roku. Inicjatywą tych działań była bardzo niska świadomość użytkowników końcowych odnośnie pojazdów elektrycznych, ich funkcjonalności oraz dostępnych technologiach, co ma ogromne przełożenie na decyzje zakupowe. Chcieliśmy to zmienić, chcemy to zmienić, zmieniamy to, kształtujemy przyszłość (WE POWER THE FUTURE).

Energia Elektormobilności

Energia Elektormobilności, bo tak nazywa się wspomniany wcześniej cykl seminariów technicznych, współorganizowany jest przez grupę medialną GLOBENERGIA i BMZ Poland. Pierwsza edycja odbyła się z końcem listopada 2018 roku, kolejna miała miejsce w marcu tego roku. Kolejna edycja planowana jest na 26-27 września 2019, w Gliwicach. Spotkania te adresowane są do przedstawicieli przedsiębiorstw komunikacyjnych, przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za organizację transportu zbiorowego, podmiotów przygotowujących i zarządzających infrastrukturą EV. Partnerami wydarzenia są tak uznane marki, jak: Ziehl Abegg, Ekoenergetyka i Automet, Troliga czy Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Energia Elektormobilności ma charakter warsztatowy, poruszana tematyka dotyczy zalet dostępnych rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, systemów zasilania autobusu elektrycznego na konkretnych przykładach. Ważnym aspektem są kwestie kosztowe i środowiskowe inwestycji w elektromobilność.

Każdej edycji towarzyszy antysmogowa jazda testowa, gdzie goście mają możliwość osobiście doświadczyć przejazdu autobusem elektrycznym. Pojazdy, wyposażone w baterie BMZ, przybywają do Gliwic często z odległych stron, na własnych kołach, ładując się na trasie. To dodatkowy aspekt obrazujący jak skuteczne rozwiązania oferuje BMZ Poland.

Agenda elektromobilności

DZIEŃ I

  • REJESTRACJA GOŚCI

  • Zalety rozwiązań do pojazdów elektrycznych

  • Rozwiązania systemów zasilania autobusu na przykładzie wybranych miast w Polsce i Europie

  • Zwiedzanie fabryki BMZ

  • Aspekty kosztowe i środowiskowe

  • Ładowarki do pojazdów elektrycznych

  • Antysmogowa Jazda Testowa: przejazd pojazdami elektrycznymi

DZIEŃ II

  • Możliwości i ograniczenia systemów bateryjnych: wymagana infrastruktura, cykl życia systemów zasilania, utylizacja baterii, technologie baterii - NMC, LTO, LFP

  • Możliwości finansowania elektoromobilnych inwestycji

Dalsze szczegóły spotkania TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
elektromobilność
bateria
BMZ Poland
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.