TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bogdan chce produkować elektrobusy z Francuzami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.01.2019 15:15:12
fot wikipedia

Ukraiński Bogdan nawiązał współpracę z francuskim Bluebus. Firmy łączą siły i wspólnie chcą produkować autobusy elektryczne.

Ukraiński Bogdan nawiązał współpracę z francuskim Bluebus. Firmy łączą siły i wspólnie chcą produkować autobusy elektryczne.

Ukraiński producent rozpoczął 2019 r. od wzmocnienia współpracy międzynarodowej z Francuzami. W ubiegłym roku firma Bluebus wyprodukowała już sześć elektrobusów, które zbudowano na nadwoziach wykonanych przez Bogdana. Jak podkreślają Ukraińcy francuski klient był zadowolony z tempa produkcji i końcowej jakości, dlatego postanowił kontynuować współpracę.

Bluebus jest francuskim producentem z grupy Bollore. Firma chwali się, że wykorzystując zaawansowane technologie koncentruje się na redukcji szkód dla środowiska.

Przypomnijmy, że w 2018 roku w ramach pierwszych kontraktów Bogdan Motors wysłał do Bluebus sześć dwunastometrowych nadwozi autobusowych, co było pewnym przełomem. Dotychczas ukraiński koncern koncentrował się na współpracy głównie z krajami wschodnioeuropejskimi.

Dotychczas pojazdy Bogdan słynął głównie z produkcji trolejbusów i autobusów. Z tych pierwszych 38 typu 701.16 dostarczył we współpracy z Ursusem do Lublina. Również z tym producentem Ukraińcy zbudowali elektrobus typu E701.10.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Bogdan
Bluebus
elektrobus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.